Gry

Xbox One zaprezentowany! Relacja z konferencji

Konrad Kozłowski
Xbox One zaprezentowany! Relacja z konferencji
64

Nadchodzi moment, na który czekali wszyscy (gracze) wokół globu - już za moment Microsoft pokaże nowego Xboxa i zbudowany wokół niego system usług. Czy jest na co czekać? Mamy ogromne nadzieje, że tak. Oby ta "nowa generacja" grania wcisnęła nas w fotel! Nadchodzące E3 również przyniesie masę nowośc...

Nadchodzi moment, na który czekali wszyscy (gracze) wokół globu - już za moment Microsoft pokaże nowego Xboxa i zbudowany wokół niego system usług. Czy jest na co czekać? Mamy ogromne nadzieje, że tak. Oby ta "nowa generacja" grania wcisnęła nas w fotel! Nadchodzące E3 również przyniesie masę nowości, a my startujemy już z dzisiejszym wydarzeniem!

Prezentacja rozpoczęła się wideo wstępnym, które zapowiedziało przeniesienie doświadczenia z ostatnich 30 lat i wszystkiego czego się nauczyliśmy, mocy chmury i najnowszych technologii do najnowszej generacji urządzeń. Pierwsze słowa dotyczą oczywiście tego czego dokonała marka Xbox na przestrzeni ostatnich lat - Xbox Live, sensor Kinect i nowe podejście do telewizji. Podczas konferencji E3 omówione zostaną nowości dla Xboxa 360, zaś dzisiaj skupimy się na przyszłości.

Nowy konsola od Microsoftu to Xbox One

Xbox One będziemy mogli uruchomić komendą głosową, zaś konsola rozpozna nas po głosie. Dzięki temu logowanie będzie odbywało się bez wpisywania haseł i wybierania użytkowników. Dashboard wygląda bardzo podobnie do tego co już znaliśmy, lecz przedstawionych zostało kilka zmian jak dział "trendy". Uruchamianie trybu grania, oglądania, słuchania muzyki jest momentalne i zrobimy to za pomocą głosu. Obsługiwane są także gesty wykonywane za pomocą dłoni - np. pinch to zoom.

Kolejne dwie nowości to funkcja "snap" znana z Windows 8, dzięki której możemy przypiąć kolejną aplikację do krawędzi ekranu. Na przykład oglądając film możemy rozmawiać na... Skype, bo to następna nowość w Xbox One. Odbieranie połączeń i inne czynności oczywiście będziemy wykonywać za pomocą komend głosowych.

Podłączony i gotowy - tak określany jest nowy Xbox One. A w środku znajdziemy:

Architektura nowego Xboxa oparta jest o kernelu systemu Windows, platformę Windows oraz trzeci system, który spaja obydwa środowiska pozwalając na wielozadaniowość i płynne przejścia pomiędzy nimi. Nowy kontroler stworzony został "przez graczy" dla graczy". Smart Glass czyli aplikacja dla smartfonów i tabletów pozwalać ma na wiele więcej, ponieważ jest jednością z pozostałymi elementami zestawu. Zupełnie nowy Kinect potrafi znacznie więcej - jest w stanie rozpoznać ruchy i obroty nadgarstków.

Xbox Live będzie dysponować architekturą 300 tysięcy serwerów, które będą przetrzymywać nasze filmy, muzykę, gry i save'y.

EA Sport zapowiedziało już cztery gry na nową konsolę Microsoftu: Fifa 14, NFL Madden, NBA Live 14 i UFC.

EA zbudowało nową technologię pozwalającą na podejmowanie przez sztuczną inteligencję najlepszy wyborów. EA dostarczy w swoich grach 10 razy więcej detali, dzięki nowej architekturze. EA przygotowało także sporo nowości na późniejszą część roku, najprawdopodobniej także na konferencję E3.

Pierwszym zaprezentowanym dziś exclusivem na Xbox One jest Forza Motorsport 5 - dzięki możliwościom konsoli gracze będą w stanie dojrzeć zmiany zachodzące na oponach i świecie dookoła aut, w miare upływu czasu i trasy.

W ciągu pierwszego roku Microsoft zapowiedział udostępnienie aż 15 nowych gier będących ekskluzywnymi tytułami na Xbox One. Osiem z nich będzie całkiem nowymi tytułami.

No i kolejny hit - Halo. Mamy zapowiedź serialu Halo od Stevena Spielberga dostępny oczywiście w Xbox Live.

Kibice futbolu amerykańskiego będą mogli oglądać ekskluzywne materiały na konsoli Xbox One podczas spotkań ligi NFL.

Xbox One będzie dostępny w sprzedaży "later this year" - czyżby celowali w okreś świąteczny? :)

Call of Duty Ghosts to nowa propozycja oczywiście dla Xbox One od Activision - zupełnie nowy świat, nowa historia, nowe bronie, nowe postacie oraz naturalnie gromna ilość szczegółów, dzięki silnikowi nowej generacji. Zaplanowane zostały ekskluzywne DLC dla konsoli Microsoftu.

Porównanie jakości tekstur CoD: MW3 (Xbox 360) vs CoD: Ghosts (Xbox One)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Xbox 360xboxNowy Xbox