Google

Zdjęcia Google z nowym wyglądem. Jest ładniej?

Paweł Winiarski
Zdjęcia Google z nowym wyglądem. Jest ładniej?
13

Kolejne aplikacje Google otrzymują nowy wygląd mający komponować się z Androidem 9 Pie. Część z Was powinna mieć już możliwość poznania odświeżonych Zdjęć Google.

Podoba mi się to, co robi Google ze swoimi aplikacjami, zarówno tymi stacjonarnymi, jak chociażby opisywany już przeze mnie Google Chrome, jak również mobilnymi. Teraz przyszła pora na Zdjęcia Google, które część z Was powinna móc już zaktualizować do wersji 4.0, która zmienia między innymi wygląd jednej z najlepszych aplikacji do obsługi zdjęć i najlepszych mobilnych appek Google w ogóle.

Trzon aplikacji i jej funkcje nie zostały zmienione - z nowości warto wymienić nowy sposób dostępu do informacji o zdjęciu - przesunięcie go palcem do góry. Jak donoszą testujący wciąż nie jest do końca jasne, czy to aby nie błąd programu.

Główną zmianą jest oczywiście aspekt wizualny mający dostosować ikony aplikacji do stylu Androida 9 Pie. Pasek powiadomień i nawigacji jest biały, ikony szare - wszystko w myśl Material Design 2. I to niestety spore rozczarowanie - liczyłem na ciekawe zmiany funkcjonalne, a nie zmianę kształtów, promowanie zaokrągleń i redukcję kolorów. Można to było rozegrać trochę lepiej, prawda?

Zdjęcia Google - poradnik użytkownika od A do Z

Podobają Wam się odświeżone Zdjęcia Google? Ja niestety cały czas czekam, podobnie jak na odświeżone mobilne Google Chrome, która na przykład dziś pojawiło się u Agnieszki, która pracuje z nami w biurze. No i ciekawe która aplikacja firmy będzie następna.

grafiki
grafiki

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu