Felietony

Nowy wygląd gmaila można włączyć samemu!

Grzegorz Marczak
Nowy wygląd gmaila można włączyć samemu!
71

Ależ Google się rozpędziło ostatnio. Google+ zainicjował falę zmian jeśli chodzi o interfejsy usług Google. Zmienił się wygląd wyszukiwarki, map, kalendarza a teraz jak widać przyszedł czas na Gmail. Na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o wdrożeniu nowego interfejsu oraz o tym jak możn...

Ależ Google się rozpędziło ostatnio. Google+ zainicjował falę zmian jeśli chodzi o interfejsy usług Google. Zmienił się wygląd wyszukiwarki, map, kalendarza a teraz jak widać przyszedł czas na Gmail. Na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o wdrożeniu nowego interfejsu oraz o tym jak można go włączyć.

Przede wszystkim jednak do wyboru mamy dwie nowe skórki dla naszej poczty, nazywają się “Preview” i “Preview (Dense)”, dwa dlatego że Google przygotowuje również nowy wygląd interfejsu dla różnego rodzaju rozmiarów ekranu (czytaj dla Tabletów). Włączając je zobaczycie jednak, że jeśli chodzi o styl i grafikę to nie różnią się one praktycznie niczym.
Jak je włączyć? Przede wszystkim trzeb udać się do sekcji theme w ustawieniach naszej poczty. Następnie wybrać to które najbardziej nam odpowiada i to właściwie wszystko. Jeśli chodzi o zmiany funkcjonalne to na razie nie zauważyłem żadnych.

Osobiście bardzo podobna mi się przemiana Google - jeśli chodzi o design to firma trafiła niemal idealnie w mój gust i estetykę jaką lubię. Jest bardzo przejrzyście, dużo miejsca i przede wszystkim nowe interfejsy są "delikatne".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu