Felietony

Nowy widget AdTaily i reklamy tekstowe

Grzegorz Marczak
Nowy widget AdTaily i reklamy tekstowe
18

AdTaily to system reklamowy skupiający się na tylko jednej formie czyli boksach 125x125. Całość opiera się na prostych zasadach i szybkich transakcjach. Do tej pory reklamy w AdTaily mogły być tylko graficzne, wraz z nowym widgetem wprowadzono natomiast również prostą reklamę tekstową składającą się...

AdTaily to system reklamowy skupiający się na tylko jednej formie czyli boksach 125x125. Całość opiera się na prostych zasadach i szybkich transakcjach. Do tej pory reklamy w AdTaily mogły być tylko graficzne, wraz z nowym widgetem wprowadzono natomiast również prostą reklamę tekstową składającą się z tytułu i krótkiej treści.

Nowy widget przy próbie zakupu reklamy daje nam wybór czy będzie to reklama graficzna czy też reklama tekstowa, następnym krokiem jest więc albo wgranie graficznego boksa reklamowego albo też dodanie tekstu. Nowością jest również możliwość wybrania wzoru kolorystycznego dla reklam tekstowych do wyboru mamy 5 różnych stylów (niestety na razie nie można definiować własnego).

Po pojawieniu się na moim blogu nowego widgeta od razu sprawdziłem czy reklamy tekstowe dostępne są również dla kampanii własnych (każdy autor strony może skorzystać z systemu reklamowego do umieszczania własnych reklam) i tutaj niestety nadal jest tylko możliwość wgrania obrazka.
AdTaily na swoim blogu zapowiedziało też kilka ciekawych zmian jeśli chodzi o system sprzedaży i wyszukiwarkę serwisów. Nadal natomiast nie doczekałem się możliwości zdefiniowania kilku obszarów reklamowych w jednym serwisie. Jest to szczególnie przydatne jeśli chcemy rozróżnić reklamy jeśli chodzi o cenę i ich lokalizację - mam nadzieje, że doczekam się kiedyś takiej funkcjonalności.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

reklama na blogachadtaily