Twitter

Nowy Twitter dostępny – jak Wam się podoba?

Konrad Kozłowski
Nowy Twitter dostępny – jak Wam się podoba?
13

Czyżby Twitter chciał mnie zachęcić do czestszęgo "ćwierkania"? Być może, choć raczej doszło dzisiaj do zwykłego zbiegu okoliczności - w dniu 10 urodzin Facebooka udostępniono mi nowy wygląd webowej wersji Twittera. Czy jest lepiej? Na pewno nie jest gorzej. Jest po prostu inaczej. Na próżno szuk...

Czyżby Twitter chciał mnie zachęcić do czestszęgo "ćwierkania"? Być może, choć raczej doszło dzisiaj do zwykłego zbiegu okoliczności - w dniu 10 urodzin Facebooka udostępniono mi nowy wygląd webowej wersji Twittera. Czy jest lepiej? Na pewno nie jest gorzej. Jest po prostu inaczej.

Na próżno szukać będziemy oficjalnej notki na blogu Twittera, więc nie może być chyba mowy o oficjalnym wprowadzeniu zmian (wzmianka pojawiła się tylko raz). Jakby nie było, moje uczucia odnośnie nowego Twittera są mieszane. Jeżeli korzystacie z aplikacji mobilnej Twittera to zauważycie, że pewne akcenty, które już jakiś czas temu zawitały mobilnych wydań serwisu, pojawiły się również w przeglądarce. Oczywiście w pierwszej kolejności chodzi tu o jasne barwy, zupełnie nowy pasek górny oraz delikatne zwiększenie rozmiarów niektórych elementów strony.

Ułożenie elementów nie uległo większym zmianom. Mini-podgląd naszego profilu zawiera teraz także obrazek tła, zaś poniżej znalazło się zestawienie użytkowników "wartych obserwowania". Od czasu do czasu, te rekomendacji są naprawdę trafne, a w takim zgiełku jaki znajduje się w Internecie niezwykle łatwo jest wiele rzeczy przeoczyć. Fonty uległy zwiększeniu przez co strona stała się nieco lepiej czytelna. Nie jest to na całe szczęście zbyt drastyczna zmiana.

Na Twitter.com zaglądam sporadycznie, gdyż pierwszorzedą rolę odgrywa dla mnie aplikacja TweetDeck. Poziom personalizacji wyglądu kolumn i ich zawartości jest nieporównywalny z tym co znajdziemy na standardowej stronie www. Nie mniej propozycje zmian w wyglądzie strony zaliczam jak najbardziej na plus, tym bardziej że jest ona teraz zgodna z tym co oglądamy na ekranie smartfonów. Odnosze jednak wrażenie, że Twitter błądzi we mgle, nie wiedząc jakie kroki podjąć jako następne, by nie zrazić do siebie aktywnych użytkowników, a utrzymać lub zwiększych ich zaangażowanie. Liczba użytkowników Twittera w Polsce regularnie rośnie, dlatego jestem ciekaw co sądzicie o tych zmianach.

Jeżeli nowy wygląd nie pojawił się jeszcze na Waszym profilu, to powinno się to zmienić w najbliższym czasie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Twittersieci społecznościowe