Twitter

Szaleństwo! Twitter na giełdzie, akcje drożeją o 75%! Wartość

GM
Grzegorz Marczak
16

Siedmioletni fenomen komunikacyjny który w swojej historii nie zarobił złotówki właśnie zadebiutował na giełdzie. Cena otwarcia wynosiła 26 dolarów za akcję co dawało nam wartość serwisu na poziomie 14,2 miliarda dolarów. Początkowo planowano cenę otwarcia na 17 - 20 dolarów. Ostatecznie zdecyd...

Siedmioletni fenomen komunikacyjny który w swojej historii nie zarobił złotówki właśnie zadebiutował na giełdzie.

Cena otwarcia wynosiła 26 dolarów za akcję co dawało nam wartość serwisu na poziomie 14,2 miliarda dolarów. Początkowo planowano cenę otwarcia na 17 - 20 dolarów. Ostatecznie zdecydowano się jednak na 23-25 dolarów. Przypomnijmy, że Twitter w IPO polował na ok 1,8 miliarda dolarów sprzedając 70 milionów akcji.

Twitter utrzymujący się główne z zebranych przez inwestorów pieniędzy zaliczając w ostatnim raportowanym roku ponad 60 milionów dolarów starty właśnie podbija Nowojorską giełdę. Od momentu otwarcia sprzedaży akcje wzrosły o 75% osiągając wartość ponad 45 dolarów przy wycenie bliskiej 25 miliardów dolarów.

Planem Twittera na utrzymanie biznesu jest reklama, reklama w streamie ponieważ nie dorobił się takich mechanizmów jakie na dziś oferuje na przykład Facebook. Przez 7 lat szefowie Twittera nie zadbali też o organizacje sprzedaży. Twitter zarabia najwięcej z użytkowników z USA przy czym największy ruch generuje w serwisie cała reszta świata, która w dużej mierzenie nie jest dziś w stanie kupić reklamy w tym serwisie.

Widać jednak, że nic nie jest w stanie przyćmić legendy jaką z pewnością jest Twitter. Trwa zakupowe i sprzedażowe szaleństwo, które tylko dla wybranych skończy się sukcesem. Obserwujmy to co się dzieje z uwagą bo mam wrażenie, że zdefiniuje to sposób myślenie inwestorów o spółkach internetowo technologicznych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

TwittergiełdaIPO