Ciekawe strony

Nowy TVN24.pl wygląda wreszcie tak jak powinien

Grzegorz Marczak
Nowy TVN24.pl wygląda wreszcie tak jak powinien
42

Pamiętam kiedy wprowadzaliśmy nową wersję Antyweb bardzo dużo ludzi krytykowało olbrzymie tytuły i duże zdjęcia, których używamy na początku każdego tekstu. Idzie jednak nowe, wszystko się zmienia i przekaz informacji musi dostosować się do tych zmian. Internauci mają dosyć zapchanych tekstem stron...

Pamiętam kiedy wprowadzaliśmy nową wersję Antyweb bardzo dużo ludzi krytykowało olbrzymie tytuły i duże zdjęcia, których używamy na początku każdego tekstu. Idzie jednak nowe, wszystko się zmienia i przekaz informacji musi dostosować się do tych zmian. Internauci mają dosyć zapchanych tekstem stron portalowych i miniaturowych artykułów. Dobre zdjęcie czy obrazek przykuwa wzrok a tytuł to podstawa sukcesu treści i właśnie te dwa elementy w nowoczesnym portalu powinny być dobrze widoczne.

Do tej pory dla mnie TVN24 był miejsce ciekawych newsów gospodarczo politycznych, nie zaglądałem jednak często na stronę internetową gdyż właśnie trochę męczył mnie jej wygląd i układ. Teraz przynajmniej w moim odczuciu serwis wygląda nowocześnie i apetycznie. Przy tym wszystkim ma sporo ciekawych elementów oddających charakter newsowy nie tylko serwisu ale również całej stacji TVN24 - mówię tutaj o takich szczegółach jak czerwony pasek z pilnymi informacjami, czy też menu z raportami.

Podoba mi się też zastosowanie kilku formatów tekstów. Mamy klasyczne newsy z małym zdjęciem i te ważniejsze informacje gdzie fotografia czy ilustracja jest bardzo duża zajmując praktycznie całą szerokość strony. Podobne rozwiązanie mamy też na Antyweb, nazywamy to roboczo supernewsem czyli tekstem z bardzo dużą grafiką. To naprawdę dobrze działa i zwraca uwagę czytelników o których jak wiemy w sieci walczy się coraz trudniej (absurdalne tytuły czy też bycie na siłę kontrowersyjnym niestety cały czas działa).

Warto też zwrócić uwagę na duże rozwijane menu na górze (na razie jest zbyt duże opóźnienie więc trzeba chwile poczekać aż się pojawi) to moim zdaniem też bardzo dobra koncepcja na podgląd ostatnich informacji. Ładny layout, którego przyznam szczerze zazdroszczę:)

Ciekawy jestem czy zmianie uległ tylko wygląd czy też mają nowy bardziej elastyczny CMS. Osobiście uważam, że możliwość manewrowania sekcjami i główny layoutem to dziś podstawa dla nowoczesnego portalu informacyjnego. Często specjalne akcje, czy też ciągnięcie serii tematycznych artykułów może wymagać właśnie możliwości manewrowania układem treści.

Dla mnie TVN24.pl zrobił z nowym layoutem bardzo dobrą robotę, nie wiem co powiedzą specjaliści od użyteczności, pozycjonowania czy architektury informacji, ale wiem, że najważniejsze jest spojrzenie po kilku miesiącach w statystyki i sprawdzenie czy działa zgodnie z założeniami :).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

layouttvn24