Tablety

Nowy tablet od Google'a i Huawei. Ma być następcą Nexusa 7 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
17

Spadki na rynku tabletów wyraźnie dowodzą, że nie jest to już sprzęt cieszący się szczególnie dużą popularnością. Potwierdzają to też ostatnie premiery producentów, gdzie próżno szukać tego typu urządzeń. A tymczasem okazuje się, że tabletów wcale nie odpuszcza sobie Google.

Google i Huawei pracują nad tabletem

Jak informuje Evleaks, znany z całej masy innych mobilnych przecieków, urządzenie, nad którym pracują Google i Huawei miałoby mieć 7-calowy wyświetlacz i zadebiutować jeszcze przed końcem bieżącego roku. O specyfikacji nie wiemy praktycznie nic. Przecieki sugerują jedynie obecność 4 GB pamięci RAM, co by wskazywało na raczej górną półkę cenową. Patrząc na to wszystko, można odnieść wrażenie, że Google przygotowuje następcę Nexusa 7. Sęk w tym, że marka ta (co dla mnie w dalszym ciągu pozostaje kompletnie niezrozumiałe) idzie do piachu. Niewykluczone zatem, że nowy sprzęt będzie nosił nazwę Pixel 7 (lub podobną). Pozostaje czekać. Nasuwa się tutaj pytanie, czy wypuszczanie 7-calowego tabletu w dobie 5- i 6- calowych telefonów ma jeszcze jakikolwiek sens.

Wczesna wersja Androida 7.0 dla x86

Projekt Android x86 ma się dobrze. Właśnie zadebiutowała wczesna, testowa wersja systemu w wersji 7.0 Nougat. Jak się łatwo domyślić, pozostaje ona ciągle najeżona błędami, a w dodatku użytkownicy muszą samodzielnie przygotować obraz, aby móc z niej korzystać. Nie to jest jednak najważniejsze, a informacja, że wkrótce wszyscy zainteresowani będą mogli pobawić się nową wersją Androida na swoich pecetach i/lub wirtualnych maszynach. Potrzeba jedynie odrobiny cierpliwości.

Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour

Gearbox wyda odświeżoną wersję Duke Nukem 3D. Gra ma oferować odświeżoną oprawę graficzną, a także szereg nowości (w tym dodatkową zawartość - specjalny poziom opracowany przez twórców oryginału). Ponadto podczas zabawy możliwe będzie przełączanie się między starą i nową wersją grafiki. Gra ma ukazać się 20 października na PC, PS4 i Xbox One.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu