Tablety

Nowy tablet od Google'a i Huawei. Ma być następcą Nexusa 7 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nowy tablet od Google'a i Huawei. Ma być następcą Nexusa 7 [prasówka]
17

Spadki na rynku tabletów wyraźnie dowodzą, że nie jest to już sprzęt cieszący się szczególnie dużą popularnością. Potwierdzają to też ostatnie premiery producentów, gdzie próżno szukać tego typu urządzeń. A tymczasem okazuje się, że tabletów wcale nie odpuszcza sobie Google.

Google i Huawei pracują nad tabletem

Jak informuje Evleaks, znany z całej masy innych mobilnych przecieków, urządzenie, nad którym pracują Google i Huawei miałoby mieć 7-calowy wyświetlacz i zadebiutować jeszcze przed końcem bieżącego roku. O specyfikacji nie wiemy praktycznie nic. Przecieki sugerują jedynie obecność 4 GB pamięci RAM, co by wskazywało na raczej górną półkę cenową. Patrząc na to wszystko, można odnieść wrażenie, że Google przygotowuje następcę Nexusa 7. Sęk w tym, że marka ta (co dla mnie w dalszym ciągu pozostaje kompletnie niezrozumiałe) idzie do piachu. Niewykluczone zatem, że nowy sprzęt będzie nosił nazwę Pixel 7 (lub podobną). Pozostaje czekać. Nasuwa się tutaj pytanie, czy wypuszczanie 7-calowego tabletu w dobie 5- i 6- calowych telefonów ma jeszcze jakikolwiek sens.

Wczesna wersja Androida 7.0 dla x86

Projekt Android x86 ma się dobrze. Właśnie zadebiutowała wczesna, testowa wersja systemu w wersji 7.0 Nougat. Jak się łatwo domyślić, pozostaje ona ciągle najeżona błędami, a w dodatku użytkownicy muszą samodzielnie przygotować obraz, aby móc z niej korzystać. Nie to jest jednak najważniejsze, a informacja, że wkrótce wszyscy zainteresowani będą mogli pobawić się nową wersją Androida na swoich pecetach i/lub wirtualnych maszynach. Potrzeba jedynie odrobiny cierpliwości.

Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour

Gearbox wyda odświeżoną wersję Duke Nukem 3D. Gra ma oferować odświeżoną oprawę graficzną, a także szereg nowości (w tym dodatkową zawartość - specjalny poziom opracowany przez twórców oryginału). Ponadto podczas zabawy możliwe będzie przełączanie się między starą i nową wersją grafiki. Gra ma ukazać się 20 października na PC, PS4 i Xbox One.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu