Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Miniblog

Nowy serwis społecznościowy od Microsoftu coraz bliżej

GU
Grzegorz Ułan
5

O wyglądzie nowej społecznościówki od MS pisaliśmy przy okazji udostępnienia zrzutów ekranu tego serwisu przez The Verge. Z kolei wczoraj serwis Fusible natrafił, w przekierowaniach na swoją stronę, na nową domenę należącą do Microsoftu - so.cl, która w rezultacie przekierowuje do strony logowanie d...

O wyglądzie nowej społecznościówki od MS pisaliśmy przy okazji udostępnienia zrzutów ekranu tego serwisu przez The Verge. Z kolei wczoraj serwis Fusible natrafił, w przekierowaniach na swoją stronę, na nową domenę należącą do Microsoftu - so.cl, która w rezultacie przekierowuje do strony logowanie do testów, najprawdopodobniej, nowego serwisu społecznościowego Microsoft Socl.

Jak słusznie zauważa, również ten serwis, adres ten w przyszłości może być wykorzystany jako skracacz linków, podobnie jak to zrobił Google z goo.gl.

Widząc i obserwując przygotowania Microsoftu do uruchomienia własnej sieci społecznościowej, pierwsze wzmianki o tym mamy z lipca, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to znowu za późno. MS zaspał na rynku smartphone i tabletów, teraz budzi się z serwisem społecznościowym (daty wykupienia tych domen to 2009 - so.cl i 2011 - socl.com). Nie wiem co to musiałoby być aby móc zatrząść jeszcze tym rynkiem i przekonać do siebie użytkowników z już istniejących portali społecznościowych.

Być może serwis ten będzie na tyle mocno wkomponowany w nowy system Windows 8, by niejako "przymusić" do korzystania z niego, nie mniej jednak nie widzę tu już miejsca na jakiegoś rodzaju innowacje na tym polu aby stać się na tyle popularnym serwisem społecznościowym jak Google Plus czy Twitter, nie mówiąc już o Facebooku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftSocl