Felietony

Wiem co ściągałeś ostatnio przez BitTorrent

Grzegorz Marczak
Wiem co ściągałeś ostatnio przez BitTorrent
32

Może być wesoło, rosyjski serwis Youhavedownloaded.com pokazuje nam co ostatnio ściągaliśmy przez BitTorrent. O ile więc nie ktoś nie korzysta z dodatkowych zabezpieczeń to możemy tam znaleźć zarówno własny numer IP (o ile oczywiście mamy stały) jak również listę ostatnio pobieranych pozycji....

Może być wesoło, rosyjski serwis Youhavedownloaded.com pokazuje nam co ostatnio ściągaliśmy przez BitTorrent. O ile więc nie ktoś nie korzysta z dodatkowych zabezpieczeń to możemy tam znaleźć zarówno własny numer IP (o ile oczywiście mamy stały) jak również listę ostatnio pobieranych pozycji.
Co gorsze dla ściągających autorzy twierdzą, że w bazie mają już 20% z wszystkich pobrań BitTorrent. Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę aby przekonać się czy serwis ma coś na nas. W moim przypadku zobaczyłem dość nobilitujący komunikat "Hi. We have no records on you". Można natomiast sprawdzić IP znajomego lub na przykład złośliwego komentatora na naszym blogu i go potem nieco zawstydzić:)

Po co ktoś zrobił taki serwis? Według torrentfreak.com, autorzy serwisu chcą pokazać jak naprawdę wygląda anonimowość w sieci. Przy okazji chcą oni opracować lepszy i bezpieczniejszy "file-sharing protocol".

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Bittorrent