Samsung

Nowy Samsungowy GamePad

Grzegorz Marczak
Nowy Samsungowy GamePad
8

Samsung pochwalił się nowym GamePadem (oficjalnie dostępny w Europie, wcześniej prezentowany podczas targów IFA). Wygląda o niebo lepiej od poprzednika który był praktycznie przerysowanym padem od Xboxa. Powoli aczkolwiek bez zbyt dużego entuzjazmu zaczynam myśleć, że takie dodatki do telefonu m...

Samsung pochwalił się nowym GamePadem (oficjalnie dostępny w Europie, wcześniej prezentowany podczas targów IFA). Wygląda o niebo lepiej od poprzednika który był praktycznie przerysowanym padem od Xboxa.

Powoli aczkolwiek bez zbyt dużego entuzjazmu zaczynam myśleć, że takie dodatki do telefonu mogą mieć sense. Szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę urządzenia z 5-6 calowym ekranem.

Nowego GamePada możemy użyć z urządzeniami od 4 do 6,3 cala. Do połączenia używamy oczywiście Bluetootha. Urządzenie jest zoptymalizowane do pracy z telefonami i tabletami z serii Galaxy działającym z systemem Android 4.3 (czyli na przykład Note 3, SGS4, Note 2 itp). Jeśli natomiast chcemy podłączyć sprzęt od innego producenta (co jak rozumiem jest możliwe) to musi on działać na minimum wersji 4.1 Androida.

Oczywiście mając sprzęt Samsunga możemy wyświetlić obraz naszej gry również na telewizorze co jeszcze bardziej uatrakcyjni samo granie.

Wraz z GamePadem samsung wypuścił również Mobile Console app, aplikację które ma zbierać gry kompatybilne z GamePadem w jednym miejscu. Na razie jest ich ponad 30 ale oczywiście obiecują, że będzie więcej.

Ciekawy jestem czy na tym urządzeniu da się naprawdę grać? Nie testowałem tego typu dodatków wcześniej. Sam kształt nowego GamePada nie przypomina znanych nam kontrolerów do gier. Nie wiadomo też jak wygląda sprawa jakości wykonania, czułości drążków i na koniec najważniejsze - działania tego kontrolera w grach.

Jeśli chodzi o cenę to oficjalnie jej nie podano choć niektóre sklepy już miesiąc temu chwaliły się dostępnością tego urządzenia (co jest dla mnie dość dziwne w kontekście ogłoszenia które wyszło 17 grudnia)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu