E-commerce

Nowy rok z nowymi podwyżkami prowizji na Allegro

Grzegorz Ułan
Nowy rok z nowymi podwyżkami prowizji na Allegro
42

Sporo zmian Allegro zapowiedziało na nowy rok, poza złą wiadomością o podwyżkach prowizji w dwóch kategoriach, jest też dobra - przedłużono możliwość wystawiania prywatnych ogłoszeń na Allegro.pl.

Zacznijmy jednak o nowej przestrzeni na Allegro.pl dla kupujących i sprzedających - Społeczność Allegro, ma to być miejsce dla wymiany porad i doświadczeń pomiędzy tymi dwoma głównymi uczestnikami platformy Allegro. Jeśli nie możecie się już jej doczekać, możecie zgłosić się do wczesnych testów pod adresem spolecznosc@allegro.pl.

Dobra wiadomość dla zamieszczających prywatne ogłoszenia na Allegro.pl, te miały być dostępne tylko do końca stycznia 2020 roku, a po tej dacie już tylko na Allegro Lokalnie. Allegro wydłużyło jednak ten okres przejściowy do 30 czerwca 2020 roku.

Czas już na to, czego nie lubicie najbardziej - podwyżki prowizji. Pierwszymi kategoriami, objętymi podwyżkami są - Obuwie w dziale Sport i turystyka oraz Obuwie sportowe Damskie i Męskie. Do tej pory obowiązywała w nich prowizja 10%, po nowemu będzie to 12% dla przedmiotów o wartości do 100 zł, powyżej tej kwoty zapłacicie 6% prowizji za nadwyżkę 12 zł prowizji.

Nieco mniejsza podwyżka jest w kategorii Obuwie w dziale Dziecko - z 10% na 11%.

Kolejne kategorie, w których dotychczas obowiązywała prowizja 9% lub 10%:

  • Dom i Ogród - Narzędzia - Odzież ochronna i robocza - Obuwie
  • Motoryzacja - Narzędzia i sprzęt warsztatowy - Odzież i obuwie robocze - Obuwie
  • Firma - Przemysł - Odzież robocza i BHP - Odzież - Obuwie
  • Moda - Odzież, Obuwie, Dodatki - Obuwie
  • Moda - Odzież, Obuwie, Dodatki - Ślub i wesele - Obuwie ślubne
  • Zdrowie - Erotyka - Obuwie erotyczne
  • Zdrowie - Wyposażenie szpitali i gabinetów - Odzież i obuwie medyczne - Obuwie medyczne

Po nowemu będzie to prowizja w wysokości 12% przy wartości produktów do 100 zł, oraz 8% prowizji od nadwyżki powyżej tej kwoty+12 zł.

Podwyżki nie ominęły też jednej z najpopularniejszych kategorii, a mianowicie Motoryzacji, gdzie w całym dziale podwyższono maksymalną wysokość prowizji z 50 zł do 70 zł (bez kategorii Pozostałe, w której wprowadzona będzie prowizja 10% bez kwoty maksymalnej 50 zł).

Obecnie w kategorii Akcesoria samochodowe z wyjątkiem Elektronika samochodowa; Dywaniki; Pióra wycieraczek; Pokrowce; Żarówki, prowizja wynosi 8% i nie więcej niż 50 zł, podwyższona zostanie do 9% i nie więcej niż 70 zł.

Podobne zmiany dotkną kategorie Części samochodowe; Części do maszyn; Części do innych pojazdów; Części motocyklowe - z obecnych 8% i nie więcej niż 50 zł do 9% prowizji przy przedmiotach o wartości do 50 zł, a powyżej tej kwoty odprowadzana będzie prowizja 8%+4,50 zł, ale nie więcej niż 70 zł.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu