Moje przemyślenia

Nowy podgląd zdjęć z Instagramu w przeglądarce. Początek końca innych obsługujących go serwisów?

GU
Grzegorz Ułan
1

Instagram od samego początku był i jest do dziś aplikacją typowo mobilną bez większego wsparcia w postaci dedykowanego serwisu www. Z chwilą przejęcia przez Facebooka wiadomym było, że wcześniej czy później będzie chciał zintegrować go ze swoją siecią społecznościową i uaktywnić nowych potencjalny...


Instagram od samego początku był i jest do dziś aplikacją typowo mobilną bez większego wsparcia w postaci dedykowanego serwisu www. Z chwilą przejęcia przez Facebooka wiadomym było, że wcześniej czy później będzie chciał zintegrować go ze swoją siecią społecznościową i uaktywnić nowych potencjalnych użytkowników w swoim, drogim zresztą, nabytku.

Tym bardziej, że w Internecie można było zaobserwować znaczne zapotrzebowanie na obsługę swojego konta w Instagramie poprzez przeglądarkę. Pojawiło się mnóstwo serwisów umożliwiających przeglądanie zdjęć, komentowanie i oznaczanie jako ulubione. Jeden z nich opisywaliśmy jeszcze na początku maja.

Nie da się ukryć, że w jakimś stopniu można to podciągnąć pod podbieranie użytkowników Facebookowi, którzy mogliby korzystać z Instagramu w przeglądarce w ramach własnego serwisu.

Początkowo na instagr.am można było jedynie podglądać fotki z udostępnionych w sieci linków od znajomych. Dziś webowa przeglądarka została wzbogacona o możliwość komentowania i dodawania do ulubionych.

Co prawda nie jest to w pełni funkcjonalna przeglądarkowa wersja Instagramu, nie można na przykład przeglądać innych zdjęć użytkowników, ani swojego profilu, jednak to jednoznaczny sygnał dla innych serwisów, że ich czas się powoli kończy. Z pewnością z biegiem czasu będą dodawane kolejne funkcje, a użytkownicy będą woleli korzystać z nich w dedykowanej wersji od FB, zwłaszcza, że aktywność naszych znajomych w Instagramie odznacza się teraz również na naszej tablicy na Facebooku, skąd bezpośrednio po kliknięciu w udostepniony link przenoszeni jesteśmy do nowej wersji instagr.am.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook