Moje przemyślenia

Microsoft ujawnia plany aktualizacji Windows 8 oraz debiutu Windows Phone - Polska na liście!

MK
Marcin Kamiński
21

W związku ze zbliżającą się coraz większymi krokami premierą nowego systemu operacyjnego, firma Microsoft ujawniła kolejne szczegóły dotyczące planów aktualizacji Windows 8. Potwierdzono już oficjalnie, że do Windows 8 aktualizować będzie można systemy Windows XP, Vista oraz 7. Wiemy także, że niemo...

W związku ze zbliżającą się coraz większymi krokami premierą nowego systemu operacyjnego, firma Microsoft ujawniła kolejne szczegóły dotyczące planów aktualizacji Windows 8. Potwierdzono już oficjalnie, że do Windows 8 aktualizować będzie można systemy Windows XP, Vista oraz 7. Wiemy także, że niemożliwa będzie instalacja nowej wersji „okienek” z zachowaniem wszystkich ustawień systemowych, plików oraz aplikacji podczas instalacji systemu w innego wersji językowej niż dotychczasowa czy nadpisanie edycji 32-bit systemem w wersji 64-bit.

Oto najważniejsze informacje, jakie Microsoft ujawnił w związku z możliwymi aktualizacjami starszych wersji systemu Windows do najnowszej wersji 8:

  • Windows 8 można będzie nadpisać na Windows 7 Starter, Home Basic oraz Home Premium z zachowaniem ustawień systemowych, plików oraz aplikacji.
  • Windows 8 Pro można będzie nadpisać na Windows 7 Professional i Enterprise z zachowaniem ustawień systemowych, plików oraz aplikacji.
  • Windows 8 Enterprise można będzie nadpisać na Windows 7 Professional i Enterprise z zachowaniem ustawień systemowych, plików oraz aplikacji.
  • Windows 8 można będzie nadpisać na Windows Vista, lecz jedynie pliki spersonalizowane zostaną zachowane. Zachowanie aplikacji oraz ustawień systemowych możliwe jest jedynie w przypadku aktualizacji z Windows Vista z zainstalowanym Service Pack 1.
  • Windows 8 można będzie nadpisać na Windows XP z Service Pack 3 lub nowszym, możliwe jest jednak zachowanie jedynie plików – ustawienia i aplikacje zostaną usunięte.

Microsoft wprowadził z okazji premiery Windows 8 kilka ograniczeń. Nie będzie na przykład możliwe nadpisanie systemu w wersji 32-bit edycją 64-bit.

Osoby kupujące obecnie komputery z zainstalowanym na dysku Windows 7 otrzymają możliwość aktualizacji do nowszej wersji (Windows 8 Pro) w promocyjnej cenie, wynoszącej niespełna 15 dolarów amerykańskich.

Przy okazji firma ujawniła listę 180 krajów, w których dostępny będzie już w dniu premiery Windows Phone 8. Na nasze szczęście, Polska jest oznaczona jako kraj oferujący już dostęp do Windows Phone 8 Marketplace.

Źródło grafiki: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftWindowsphone