Moje przemyślenia

Chrome dla iPada i iPhona już dostępny! Szybki, ale też się przycina

GM
Grzegorz Marczak
26

Na to czekałem! Chrome dla Androida zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie i stał się szybko domyślą przeglądarką na moim HTC. Dziś jednak Google ogłosiło dostępność Chrome również na urządzeniach z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod) i tak też się stało, po kilku godzinach przeglądarka pojawiła się w...

Na to czekałem! Chrome dla Androida zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie i stał się szybko domyślą przeglądarką na moim HTC. Dziś jednak Google ogłosiło dostępność Chrome również na urządzeniach z systemem iOS (iPhone, iPad, iPod) i tak też się stało, po kilku godzinach przeglądarka pojawiła się w sklepie Apple.

Czy warto się przesiąść z domyślnego Safari? Dla mnie zdecydowanie warto. Jako użytkownik Chrome na laptopie logując się na swoje konto Googe zyskuję synchronizację wszystkich zakładek, haseł i danych jaki wpisywałem w omnibox (połączone okno dla wpisywania adresów i wyszukiwania).

Bawiłem się Chrome na najnowszym iPadzie przez ok 15. Pierwsze wnioski? Jest naprawdę szybki, przy kolejnym wczytywaniu raz już podejrzanej strony wydaje się szybszy niż Safari. Sprawdzałem zarówno na Antyweb jak również na mobilnych stronach portali. Z wad jakie do tej pory zauważyłem, w porównaniu do Sarafii przy przewijaniu długi strona łapie pewne lagi i minimalne zacięcia, przeglądarka Apple działa w tym aspekcie płynniej.

Generalnie z Chrome na iPadzie na razie jestem bardzo zadowolony, jutro natomiast sprawdzę jak sprawuje się wersja na iPhonie.

Obrazki Chrome w wersji na iPhonie

obrazek pochodzi z ipadarena.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileChromeiPadiOSmobile apps