Polska

Nowy "pod-serwis" "Społeczności" w Gazeta.pl

AT
Albert Tomaszewski
3

Autorem poniższego tekstu jest Albert Tomaszewski Wczoraj w portalu Gazeta.pl w części warszawskiej natknąłem się na taki oto banerek. Przejście na stronę serwisu nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co to w końcu jest - serwis czy konkurs? Jak widać całość nadal jest bra...

Autorem poniższego tekstu jest Albert Tomaszewski

Wczoraj w portalu Gazeta.pl w części warszawskiej natknąłem się na taki oto banerek.

Przejście na stronę serwisu nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co to w końcu jest - serwis czy konkurs?

Jak widać całość nadal jest brandowana Gazeta Warszawa (w innych miastach Gazety nie widziałem podobnego projektu). Od starego serwisu warszawskiego (który dalej funkcjonuje) różni się detalami: sekcją z zebranymi blogami, forami, zdjęciami, artykułami i ogłoszeniami dotyczącymi Warszawy oraz sekcją relax z możliwością zgłaszania imprez czy też koncertów. Na razie wygląda to bardzo enigmatyczne - nie za bardzo wiadomo z czym te ”Społeczności się je”? Nie wiele wyjaśnie tekst “Wy o Warszawie, Warszawa o Was”, gdzie redakcja wyraża się o projekcie per “pod-serwis” i deklaruje “Od Was zależeć będzie jego wygląd, poruszane tematy, a także to w jaki sposób, i w którą stronę będzie się rozwijać”. Praktycznym rozwinięciem ”strategii” jest ankieta:
Przy obecnym kształcie serwisu wygląda ona jak wołanie o pomoc. Niewątpliwie Gazeta ma problem z tematem społeczności - zupełnie nie wie jak zintegrować tę masę serwisów, które posiada: blogi, fora, fotofora, serwisy loklane, pocztę, ogłoszenia i portal; tak aby dobrze zagospodarować zaangażowanie użytkowników i skorzystać z synergii. Może i pomysł na integrację wokół spraw lokalnych jest dobry - ale na pewno nie w formie ”wrzucamy wszystko, co mamy i zobaczymy, co z tego będzie”. No i jak to się ma do pomysłu budowania portali typu wrocek.pl w kolejnych miastach?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu