Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Polska

Fotka.pl kupiła serwis emuzyka.pl

GM
Grzegorz Marczak
6

Fotka.pl kupiła właśnie serwis muzyczny. emuzyka.pl (bo tak nazywa się kupiony serwis) to wortal muzyczny prezentujący głównie teksty piosenek, teledyski i informacje z rynku muzycznego. Co ciekawe emuzyka.pl od wielu miesięcy generuje stabilny zasięg miesięczny w wysokości 1,1-1,2mln Real Users i...


Fotka.pl kupiła właśnie serwis muzyczny. emuzyka.pl (bo tak nazywa się kupiony serwis) to wortal muzyczny prezentujący głównie teksty piosenek, teledyski i informacje z rynku muzycznego. Co ciekawe emuzyka.pl od wielu miesięcy generuje stabilny zasięg miesięczny w wysokości 1,1-1,2mln Real Users i 11-13mln odsłon.

Łączny zasięg połączonych serwisów Fotka.pl i emuzyka.pl to teraz ponad 3,2mln RU co przywraca Fotka.pl na druga pozycje pod względem ilości użytkowników i utrzymuje kilkunastokrotna przewaga w liczbie odsłon i czasie spędzonym na witrynie.

Emuzyka ma być tez jednym z głównych źródeł dochodu operatora komórkowego planowanego przez Fotka.pl. Dodatkowo fotka.pl wraz z zakupem Emuzyka.pl podpisała tez umowę o ścisłej współpracy ze sklepem internetowym funkcjonującym dotychczas w tym serwisie.


emuzyka.pl - brzydka ale skuteczna?

Emuzyka.pl w ciągu najbliższego półrocza ulegnie unowocześnieniu i zintegrowaniu z Fotka.pl. Plan zakłada, ze zasięg miesięczny tego serwisu przekroczy do końca 2008 roku 2mln Real Users.

Tyle jeśli chodzi o oficjalną informację - moim zdaniem fotka kupiła sobie trochę więcej zasięgu zyskując jednocześnie serwis który po integracji z fotką może dość znacznie pomóc w rozwoju fotka.pl.

Czy Gadu Gadu zdecyduje się teraz na kolejny krok aby swoją "nową generacją" ponownie przegonić fotkę?

Ps. Wysokość transakcji nie jest znana jedynie co udało mi się dowiedzieć, to że emuzyka kosztowała fotkę mniej niż zakup serwisu fora.pl przez gadu gady (podobno GG dało około 900 tysięcy złotych).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: