Polska

Zupełnie nowy Player.pl, odświeżone aplikacje i kanały nc+ online!

Konrad Kozłowski
68

Player.pl doczekał się długo wyczekiwanej aktualizacji. Serwis VOD należący do TVN-u otrzymał nową szatę graficzną, pojawiły się także odświeżone wersje aplikacji mobilnych, zaktualizowana została oferta, którą jednocześnie wzbogacono i ograniczono. Wersję beta może sprawdzić każdy chętny.

Odświeżony Player.pl oraz aplikacje

Wprowadzone wczoraj zmiany mają oczywiście na celu ułatwienie i przyspieszenie korzystania z serwisu. Odnoszę wrażenie, że nowy Player.pl rzeczywiście działa nieco sprawniej, szczególnie wyszukiwarka. Przeglądanie oferty jest teraz wygodniejsze, szczególnie w przypadku seriali, gdzie podział na sezony i listy odcinków są bardziej czytelne.

nowy player.pl wygląd

Zmieniono ton oprawy graficznej. Ciemniejsze tło i większe grafiki wprowadziły nieco przejrzystości, lecz nie przypadł mi do gustu interaktywny mechanizm przewijania list odcinków w konkretnych sezonach - reaguje zbyt późno na najechanie kursorem na kafelek, dostęp do części treści uzyskujemy tylko przez ruch myszą, a do pozostałych odcinków przejdziemy klikając w strzałkę - to nie jest intuicyjne i komfortowe dla użytkownika rozwiązanie. Za plus uznam możliwość zwinięcia opisu tekstowego na stronach filmów i seriali. Na szczycie strony widnieje teraz odświeżone logo usługi. Aktualizację aplikacji mobilnej można uznać za krok naprzód. Nie mam do niej większych zastrzeżeń - pod względem nawigacji i wydajności stoi na zadowalającym poziomie.

Sprawdź co nowego obejrzysz w Player.pl!

prezentacja player.pl na smartfonie

Player.pl zajmuje bardzo ważne miejsce w Grupie TVN. W tej chwili tylko z samej strony www serwisu (nie licząc aplikacji) korzystają prawie 3 mln użytkowników miesięcznie. Mieli oni swój ogromny wkład w projekt nowej platformy, która opracowana została ostatecznie przez zespół TVN Digital. Opublikowany dzisiaj serwis jest dużo bardziej intuicyjny i wygodniejszy w obsłudze." Maciej Maciejowski, Członek Zarządu ds. dystrybucji treści i rozwoju biznesu.

Nowa oferta Player.pl z kanałami nc+

Oferta Player.pl wciąż opiera się na dwóch metodach dostępu. Większość tytułów obejrzymy za darmo, lecz będą one poprzedzone blokami reklamowymi. Prym w katalogu wiodą oczywiście produkcje własne TVN-u. Za 10 złotych miesięcznie otworzymy sobie drzwi do Player+ (Pakiet start), który eliminuje reklamy i pozwala na wcześniejsze obejrzenie wybranych pozycji.

"Badania jednoznacznie pokazują, że rośnie grupa osób, które poszukują treści tv w Internecie, oglądając je na różnych platformach. Dzięki rozpoczętej właśnie strategicznej współpracy z nc+, w ofercie player.pl pojawiły się nowe kanały tematyczne ze starannie wyselekcjonowanymi treściami dla wymagającego widza. W połączeniu z dotychczasową współpracą z takimi nadawcami jak MTV czy Discovery, dajemy tym samym dostęp do bogatej biblioteki seriali i programów rozrywkowych należących nie tylko do Grupy TVN . To nie koniec zmian i rozwoju - jeszcze tej jesieni poszerzymy ofertę." Maciej Gozdowski, Dyrektor zarządzający Player.pl

Zupełną nowością w portfolio Player.pl są kanały platformy nc+. Dzięki nawiązaniu współpracy lista programów na żywo wzbogaciła się o kanały Planete+, Domo+, Kuchnia+, Ale kino+, MiniMini+ i TeleToon+. W ofercie pozostał oczywiście pakiet Eleven Sports, lecz od pewnego czasu nie jest on dostępny samodzielnie, a jako część większego pakietu, za który zapłacimy 35 złotych miesięcznie. Oprócz sportu obejrzymy wtedy na żywo m. in. TVN24, TVN Turbo, Planete+ oraz ale kino+ i nsport+. Najnowszą ofertę Player.pl w pełnej okazałości zoabczycie poniżej. Warto dodać, że Player.pl - podobnie jak VOD.pl Onetu - oferuje odpłatnie pojedyncze tytuły (np. polskie filmy). W Player.pl znajdziemy oczywiście treści oryginalne, niedostępne nigdzie indziej, a tym bardziej nieemitowane w telewizji. Mowa tutaj programach "Kuba Wojewódzki ciąg dalszy" i  "Azja Express. Domówka".

Filmy i seriale Canal Plus w Player.pl - sprawdź!

Kibiców żużla może ucieszyć wygodniejszy dostęp do nsport+, na którym obejrzymy Speedway Ekstraligę i turnieje Grand Prix - nie jest już wymagane podpisywanie umowy z nc+. Z drugiej jednak strony fani Formuły F1 zapewne skierują się teaz ku Ipli i ElevenSports.pl, gdzie nadal można wykupić tylko kanały Eleven za mniejsze pieniądze. Bardzo liczę na dalszy rozwój Player.pl, który może stać się "amabasadorem" kanałów nc+ dla szerszego grona widzów. Co powiecie na cały pakiet Canal+ dostępny online właśnie za pośrednictwem Player.pl?

nowa oferta player.pl

Wielka szkoda, że Player.pl nie skorzystał z nadarzającej się okazji do przedstawienia swoich nowych aplikacji dla niewspieranych do tej pory platform. Bardzo podoba mi się bliska współpraca z producentami telewizorów, lecz skazywanie widzów na zakup sprzętu jednej czy drugiej firmy może odrzucać. Dlaczego Player.pl wciąż pozostaje nieobecny na Android TV, Apple TV czy konsoli Xbox One? Wyjście naprzód kolejnym klientom przy tak rozbudowywanej ofercie wydaje się naturalnym działaniem.

Sprawdź co oferuje Player+!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot