Off topic

Nowy nośnik muzyczny od SanDisk

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Nowy nośnik muzyczny od SanDisk
9

W dobie szybkiego rozwoju technologii, równie szybko zmieniają się metody dystrybucji popularnych towarów i usług. Rynek muzyczny cały czas szuka następcy dla wiekowego już krążka CD, którego kariera rozpoczęła się jeszcze w latach 80-tych, ubiegłego stulecia. Obecnie poza sprzedażą fizycznych nośni...

W dobie szybkiego rozwoju technologii, równie szybko zmieniają się metody dystrybucji popularnych towarów i usług. Rynek muzyczny cały czas szuka następcy dla wiekowego już krążka CD, którego kariera rozpoczęła się jeszcze w latach 80-tych, ubiegłego stulecia. Obecnie poza sprzedażą fizycznych nośników, coraz popularniejsza jest "wirtualna" sprzedaż plików za pomocą sklepów internetowych takich jak iTunes.

Przemysł fonograficzny od dłuższego czasu dyskutuje nad wykorzystaniem pamięci flash jako nośnika dla filmów oraz muzyki. W kontekście ciągle spadających cen oraz stale rosnącej pojemności wydaje się to atrakcyjna alternatywa. Już Bill Gates mówił po ostatecznej porażce HD-DVD, że zwycięstwo Blu-ray jest tylko tymczasowe, gdyż przyszłością dystrybucji treści audio/wideo będzie internet oraz pamięć flash.

Firma SanDisk (producent pamięci oraz elektroniki z niej korzystającej) ogłosiła dzisiaj nawiązanie współpracy z wytwórniami fonograficznymi w celu promocji nowego nośnika audio, bazującego na kartach pamięci MicroSD o pojemności 1 GB. Nazywać on będzie się "SlotMusic" i na każdej karcie znajdzie się pełny album w formacie MP3 bez DRM z dodatkowymi materiałami dotyczącymi piosenek bądź wykonawcy.

Pierwsze albumy na nowym nośniku trafią do sprzedaży w okolicy tegorocznych świąt. Cena oscylować ma w okolicy 7 - 10$ za wydanie. Zastosowanie MicroSD jako nośnika to świetny pomysł, gdyż już na starcie, na rynku dostępna jest duża liczba kompatybilnych z nim urządzeń. Telefony komórkowe czy odtwarzacze mp3, bardzo często posiadają czytniki tego typu kart.

Źródło wiadomości: Yahoo! News

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu