Off topic

Nowy e-reader od Plastic Logic

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Nowy e-reader od Plastic Logic
10

Choć tematyka "e-papieru" oraz czytników e-booków nie jest związana strikte z internetem (gdyż jest tematyka sprzętowa) to postanowiłem jednak napisać kilka słów o nowym urządzeniu od Plastic Logic oraz zamieścić jego prezentacje. Choć już Amazon Kindle prezentował wizję czytnika zintegrowanego z in...

Choć tematyka "e-papieru" oraz czytników e-booków nie jest związana strikte z internetem (gdyż jest tematyka sprzętowa) to postanowiłem jednak napisać kilka słów o nowym urządzeniu od Plastic Logic oraz zamieścić jego prezentacje. Choć już Amazon Kindle prezentował wizję czytnika zintegrowanego z internetowym tabletem, to pokazane podczas konferencji Demo urządzenie idzie znacznie dalej, w kierunku prawdziwego e-dokumentu.

A może to właśnie tego typu urządzenia powinny być oferowane dzieciom w rozwijających się krajach, a nie laptopy OLPC? Czytnik pozwala przeglądać sieć oraz popularne pliki i dokumenty, a zapewne możliwe byłoby dodanie oprogramowania potrzebnego dla uczniów. Poza tym jest lekki, mały i zapewne będzie tani.

Źródło wiadomości oraz materiał wideo: CrunchGear

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu