Felietony

Nowy Kindle w cenie od 139 dolarów ma być urządzeniem dla każdego

Grzegorz Marczak
Nowy Kindle w cenie od 139 dolarów ma być urządzeniem dla każdego
66

Amazon odświeża swój czytnik ebooków czyli Kindle. Nowa wersja jest dostępna w cenie od 139 dolarów za model z samym WIFI i 189 dolarów za model z WIFI i 3G. Nowy Kindle będzie miał tak samo jak poprzednik 6 calowy ekran przy czym samo urządzenie będzie mniejsze aż o 21% i o 17% lżejsze od poprzedni...

Amazon odświeża swój czytnik ebooków czyli Kindle. Nowa wersja jest dostępna w cenie od 139 dolarów za model z samym WIFI i 189 dolarów za model z WIFI i 3G. Nowy Kindle będzie miał tak samo jak poprzednik 6 calowy ekran przy czym samo urządzenie będzie mniejsze aż o 21% i o 17% lżejsze od poprzedniej wersji. To jednak nie wszystko - poprawiono w nowej wersji parametry baterii która teraz będzie teraz działać o 50% dłużej (miesiąc czasu czytania, 10 dni przy włączonym non stop WIFI). Nowe urządzenie będzie też szybsze od poprzedniej wersji o ponad 20% choć wydaje mi się, że w przypadki czytników ebooków nie jest to akurat najważniejszy parametr. Dla mnie najciekawszą informacją jest jednak wprowadzenie jako eksperymentu bazującej na WebKit przeglądarki internetowej.

Kiedy dwa lata temu pojawił się Kindle cenowo można go było porównać do zapowiadanych tabletów. Teraz mamy klasyczny czytnik ebooków + przeglądarkę internetową w bardzo dobrej cenie. Wydanie 139 dolarów na czytnik ebooków dla osób które czytają dużo książki będzie na pewno dużo mniej bolesnym kosztem niż zakupienie za 500 dolarów iPada i przekonywanie się do jego pozostałych funkcji i możliwości.

Myślę, że strategia Amazon jest bardzo dobra - obniżając systematycznie cenę powodują, że Kindle staje się urządzeniem dla każdego a nie tylko gadżeciarza który lubi wydawać pieniądze na nowinki technologiczne. Kindle nie staje się też urządzeniem wielofunkcyjnym co zbliżyło by go do roli tableta. Wręcz przeciwnie - Amazon twierdzi, że celem dla Kindle są i zawsze będą książki i że nie mają zamiaru rywalizować z tabletami.

Warto przy okazji pamiętać, że Kindle to tak naprawdę dwa produkty - jednym z nich jest czytniki a drugim jest aplikacja która umożliwia nam zakup i czytanie książek na różnego rodzaju urządzeniach mobilnych.

Ciekawy jestem czy 139 dolarów to cena za którą bylibyście w stanie kupić takie urządzenie i spróbować przekonać się do książek postaci elektronicznej? Dla mnie jest kusząca oferta.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Kindleebookczytniki ebooków