Moje przemyślenia

ToTuTam.pl znowu o wydarzeniach w okolicy

GM
Grzegorz Marczak
21

Dostałem informację o nowo powstałym serwisie ToTuTam.pl korzystającym z funduszy w ramach działania 8.1. Ideą portalu jest prezentowanie użytkownikom spersonalizowanej informacji o ciekawych wydarzeniach sportowych, kulturalnych, warsztatach, wykładach i innych rozmaitych aktywnościach. Szczerze m...

Dostałem informację o nowo powstałym serwisie ToTuTam.pl korzystającym z funduszy w ramach działania 8.1. Ideą portalu jest prezentowanie użytkownikom spersonalizowanej informacji o ciekawych wydarzeniach sportowych, kulturalnych, warsztatach, wykładach i innych rozmaitych aktywnościach. Szczerze mówiąc dla mnie to trochę po raz dziesiąty odgrzewanie tego samego kotleta. Serwisów informujących o imprezach, wyszukiwarek ciekawych miejsc i podobnych jest tyle, że nawet trudno zapamiętać ich nazwy (szczególnie, że tak szybko odchodzą). To co ma być główną zaletą ToTuTam i jak rozumiem przewagą nad konkurencją to moduł rozpoznawania preferencji użytkownika:

Moduł rozpoznawania preferencji opiera się na algorytmie, który rejestruje to co użytkownicy oglądają na stronach portalu. Na tej podstawie buduje model preferencji, który jest widoczny dla użytkowników i oczywiście może być edytowany.
Drugą ważną cechą portalu jest geolokalizacja. Użytkownicy stosując filtr mogą wyszukać wydarzenia dziejące się w sąsiedztwie określonej lokalizacji.
Nie wiem czy jestem naprawdę za bardzo wymagający ale, ten serwis dla mnie po prostu straszy. Strona główna wygląda jak na siłę przystosowany jakiś CMS z pudełka łącznie z nie dopasowanymi obrazkami w boksach, nie formatowanym tekstem i tak dalej, strona wydarzenia jest po prostu nudna, serwis ma też problemy z wydajnością (a przecież na razie ilość użytkowników jest znikoma).

Opcja dopasowywania wydarzeń do własnych preferencji też nie robi na mnie wrażeni. Po pierwsze zakładam że nie zadziała bo nikt nie spędzi na tyle dużo czasu w serwisie aby mechanizm poznał to co lubi i czym się interesuje. Po drugie o wiele łatwiej jest dać użytkownikom możliwość określenia tego czym są zainteresowani.

Autorom serwis życzę powodzenia, ale od razu trzeba sobie jasno powiedzieć że łatwo nie będzie - wielu już próbowało ale chyba jeszcze nikt na takim serwisie w Polsce nie zarobił (choć akurat to może być argument za tym, że warto próbować).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup8.1