Felietony

eWnioski.pl - dobre bo proste

Grzegorz Marczak
eWnioski.pl - dobre bo proste
35

Wypełnianie różnego rodzaju wniosków i formularzy w urzędach to koszmar. Dziesiątki pół często bez dokładnego opisu co powinny zawierać oraz rosnąca kolejka zawsze frustrują. Najgorsze jest jednak to, że kiedy pochodzimy do okienka z skrupulatnie wypełnionym danymi formularzem to okazuje się, że coś...

Wypełnianie różnego rodzaju wniosków i formularzy w urzędach to koszmar. Dziesiątki pół często bez dokładnego opisu co powinny zawierać oraz rosnąca kolejka zawsze frustrują. Najgorsze jest jednak to, że kiedy pochodzimy do okienka z skrupulatnie wypełnionym danymi formularzem to okazuje się, że coś źle wpisaliśmy i musimy zaczynać od nowa. Te wszystkie problemy rozwiąże za nas nowy serwis eWnioski.pl tworzony przez e-point. Pomysł jest bardzo prosty i przez to od razu mi się spodobał. Zamiast wypełniania wniosków na papierze wypełniamy je w eWnioski.pl.

Wprowadzamy do formularza online tylko niezbędne dane, a logika w nim zaszyta wie co już z nimi zrobić - wie co i jak wyliczyć i gdzie wstawić do szablonu. Efektem jest plik PDF gotowy do wydruku, który możemy zanieść do urzędu. Oczywiście wydruk wygląda dokładnie tak jak oryginalny wzór urzędowego formularza.Za pobranie formularza z wypełnionymi danymi trzeba zapłacić SMS 2,44 PLN - nie jest to jednak moim zdaniem zbyt wygórowana kwota za to, że mamy poprawnie wypełniony formularz i nie musimy tracić czasu na wypisywanie go w urzędzie. Na chwilę obecną eWnioski.pl oferują nam tylko 5 formularzy ale autorzy piszą, że kolejne są już w drodze. Warto też zwrócić uwagę, że dane jakie wpisujemy w wnioskach są przez serwis przechowywane tylko przez miesiąc od dnia ich wprowadzenia. Dodatkowo dane są szyfrowane i przesyłane bezpiecznym protokołem https.

Jeśli taki pomysł na biznes wypali (potrzebna będzie dobra i precyzyjna reklama ponieważ wniosków i formularzy w internecie jest bardzo dużo) to może z tego być samograj zarabiający pieniądze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup