Apple

iPhone w końcu doczekał się funkcji usprawniającej proces przenoszenia danych

Piotr Kurek
7

Konfiguracja nowego iPhone’a nie jest wcale taka trudna. Wystarczy postępować zgodnie z wyświetlanymi na ekranie instrukcjami. Problem pojawia się w momencie, gdy chcemy przenieść zawartość ze starego telefonu. Dzięki nowej aktualizacji, cały proces migracji staje się prostszy.

Wakacje to wzmożone prace nad nowym iOS. Beta iOS 13 zadebiutowała z początkiem czerwca — chwilę po zakończeniu prezentacji otwierającej konferencję WWDC. To właśnie na tym wydarzeniu zaprezentowano zmiany jakie trafią do użytkowników tej jesieni. Nie przeszkadza to Apple w dopracowywaniu obecnie dostępnej wersji systemu. Najnowsza aktualizacja z numerkiem 12.4, która trafiła do użytkowników w ostatnich dniach, usprawnia proces konfiguracji nowego iPhone’a i pozwala na łatwą migrację danych z obecnie posiadanego urządzenia.

System iOS 12.4 wprowadza funkcję migracji, która umożliwia bezpośrednie przenoszenie danych ze starego na nowego iPhone’a, oraz poprawia bezpieczeństwo iPhone’a i iPada.

— tak Apple opisuje zmiany jakie pojawiły się wraz z najnowszą aktualizacją systemu iOS.

Na początku lipca informowaliśmy Was, że Apple przygotowuje nowy system przenoszenia danych między dwoma iPhone’ami, czy innymi urządzeniami firmy. Pierwsze informacje na temat migracji wskazywały, że ta pojawi się w iOS 13 i będzie wykorzystywać między innymi połączenie przy pomocy kabla. Funkcjonalność ta pojawiła się nieco wcześniej, bo wraz z iOS 12.4 i zamiast dodatkowego okablowania wystarczy połączenie Bluetooth oraz Wi-Fi.

Zobacz też: iOS 13 – numerek w nazwie nie będzie dla Apple pechowy

iOS 12.4 z łatwym mechanizmem migracji danych między dwoma urządzeniami Apple

Proces migracji danych jest bardzo prosty i nie wymaga skomplikowanych czynności. Pierwsze uruchomienie nowego urządzenia znajdującego się w pobliżu starego wywołuje na nim specjalne okno. Pozwala ono na przeprowadzenie konfiguracji nazywanej Szybki start umożliwiającej użycie konta Apple ID do skonfigurowania nowego iPhone’a. Po wstępnych ustawieniach, takich jak Touch ID, czy Face ID pojawi się możliwość przeniesienia danych. Do wyboru są dwie opcje: odtworzenie z iCloud lub bezprzewodową migrację danych między iPhone’ami. Nas interesuje ta druga opcja. To dzięki niej, bez konieczności posiadania kopii zapasowej w chmurze iCloud, możemy przenieść zawartość starego urządzenia na nowe. Proces ten nie obejmuje niestety samych aplikacji — te pobierają się same po zakończeniu procesu konfiguracji telefonu.

Jak podaje Apple, dane można przenieść bezprzewodowo lub łącząc urządzenia przy użyciu przejściówki ze złącza Lightning na złącze USB 3 aparatu oraz przewodu ze złącza Lightning na USB.

iOS 12.4 oprócz prostego i wygodnego mechanizmu migracji wprowadza poprawkę zabezpieczeń aplikacji Walkie-Talkie na Apple Watch. Kilka tygodni temu firma zdecydowała się na wyłącznie tej funkcji po informacjach, że można ją wykorzystywać do podsłuchiwania nieświadomych zagrożenia użytkowników zegarka Apple Watch. Najnowsza aktualizacja eliminuje te błędy i przywraca pełną funkcjonalność tej aplikacji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu