Google

Nowe funkcje w Gmailu dla użytkowników G Suite

Kamil Pieczonka
Nowe funkcje w Gmailu dla użytkowników G Suite
11

Gmail to nie tylko darmowa usługa pocztowa dostępna dla każdego, ale również część pakietu G Suite, który tworzony jest z myślą o bardziej profesjonalnym wykorzystaniu w firmach. Często to właśnie najpierw tam trafiają usprawnienia, które później pojawiają się również w ogólnodostępnym Gmailu i miejmy nadzieje, że tak będzie i tym razem.

Gmail zyskuje nowe funkcje

Trzy nowe funkcje jakie Google wprowadzi do swojego klienta pocztowego w najbliższych dniach nie są może specjalnie odkrywcze i rewolucyjne, ale z pewnością przydadzą się większości z nas podczas tworzenia wiadomości. Po pierwszej od teraz w pasku narzędzi dostępne będą strzałki "cofnij zmiany" i "wprowadź zmiany", które pozwolą wycofać ostatnio wprowadzone zmiany w tekście lub do nich powrócić. Każdemu z nas przynajmniej raz pewnie zdarzyło się usunąć kawałek czy nawet całą wiadomość przez przypadek, a nie każdy edytor pozwala na przywrócenie ostatnich zmian.

Drugą funkcją jest dodanie przekreślenia, które do tej pory nie było dostępne w edytorze. Ten styl doskonale sprawdza się gdy edytujemy już istniejące wiadomości, chcemy zaznaczyć, że coś zostało już wykonane i nie trzeba na to zwracać uwagi, albo zwyczajnie chcemy wprowadzić poprawkę, jednocześnie zachowując istniejące fragment tekstu dla porównania.

Wreszcie ostatnia nowość, to możliwość pobrania całych wiadomości w formie plików .EML kodowanych w ogólnym standardzie rfc822, z którymi poradzi sobie np. Outlook. Pozwoli to także na wysyłanie istniejących wiadomości email jako załącznik. Jest to typowy standard korporacyjny, szczególnie w przypadku firm, które korzystają z oprogramowania Microsoftu.

Tak jak już wspomniałem, zmiany te trafią w najbliższym czasie do użytkowników pakietu G Suite, ale nie jest wykluczone, że wkrótce potem pojawią się również w ogólnodostępnym kliencie Gmail.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu