Świat

Nowy Facebook !

Grzegorz Marczak
Nowy Facebook !
24

Kiedy już przyzwyczaiłem się do wyglądu i obsługi Facebooka to wprowadzane są nowe zmiany. Wprawdzie nie jest to niespodzianka bo już od dość dawna mówiło się o zmianach jakie mają być wdrożone na 6 urodziny serwisu (4 lutego) to jednak do niektórych rzeczy trzeba będzie się na nowo przestawić. Nowy...

Kiedy już przyzwyczaiłem się do wyglądu i obsługi Facebooka to wprowadzane są nowe zmiany. Wprawdzie nie jest to niespodzianka bo już od dość dawna mówiło się o zmianach jakie mają być wdrożone na 6 urodziny serwisu (4 lutego) to jednak do niektórych rzeczy trzeba będzie się na nowo przestawić. Nowy układ głównej strony FB jest właśnie wprowadzany - Facebook tak jak w przypadku poprzednich zmian robi to stopniowo dlatego może potrwać kilka dni zanim wszyscy zobaczymy serwis w nowej odsłonie.

Co się zmieniło? Przede wszystkim w lepsze i bardziej widoczne miejsce przeniesione zostały notyfikacje. Teraz znajdują się one w górnym pasku po lewej stronie. Kolejna zmiana to wyszukiwarka, która została przeniesiona w lewo. Lewy blok nawigacyjny również uległ zmianie. Mamy teraz podział na trzy sekcje. W pierwszej mamy blok z news feedem, wiadomościami, wydarzeniami itp. Poniżej jest szybki dostęp do aplikacji, gier i grup a w ostatnim bloku mamy podgląd na listę znajomych online. Lista posortowana jest według ilości kontaktów jakie mieliśmy wcześniej z danym użytkownikiem.

Jeśli chodzi o zmiany techniczne - to podobno narzędzie do wgrywania zdjęć została napisane od nowa dzięki czemu będzie ono bardziej wydajne. Zmieniono też nieco wyszukiwarkę - ma ona pokazywać teraz wyniki bazując na naszych relacjach czyli jak rozumiem w pierwszej kolejności będą to informacje od naszych znajomych czy też osób z którymi mamy najwięcej wspólnych znajomych itp.

Nie wiem czy wy widzicie już nowego Facebooka? Ja jak zwykle dostanę pewnie aktualizację w na samym końcu a przyznam, że bardzo chętnie pobawił bym się nowym FB.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebooknowy facebook