Technologie

Nowoczesny serwer to usługa biznesowa

Redakcja Antyweb
Nowoczesny serwer to usługa biznesowa
3

Współczesne cyfrowe środowisko biznesowe stawia wysokie wymagania dla kluczowej infrastruktury serwerowej w firmie. Bez zagwarantowania wysokiego poziomu dostępności, niezawodności oraz bezpieczeństwa trudno budować przewagę i rywalizować z konkurencją. Dlatego korzystna i opłacalna jest kolokacja, czyli przenoszenie kluczowych maszyn do profesjonalnych ośrodków przetwarzania danych.

W jakich przypadkach ma to szczególne znaczenie? W pierwszej kolejności dla firm prowadzących sklepy internetowe lub świadczących usługi online. Jakakolwiek awaria, przerwa w dostępności, przestój oznacza często utratę klientów. Lojalność internautów jest wyjątkowo niska - w każdej chwili mogą skorzystać z usług licznych konkurentów. Jednak także w każdym przypadku, kiedy przedsiębiorstwo posiada serwer pocztowy, webowy albo bazodanowy, z którego korzystają rozproszeni geograficznie użytkownicy. Utrudnienia w komunikacji wewnętrznej organizacji i ze światem zewnętrznym oznaczają zwykle kosztowne przestoje i mają mierzalne konsekwencje finansowe. W tych sytuacjach decyzja o kolokacji może przynieść istotne korzyści.

Przede wszystkim zapewnienie odpowiednio wysokiej dostępności, niezawodności i bezpieczeństwa wymaga znacznej inwestycji kapitałowej. Firma musi nie tylko przeznaczyć na zakup maszyn zwykle znaczne z jej punktu widzenia środki finansowe, ale także przygotować odpowiedni ośrodek, który pozwoli na długą nieprzerwaną pracę. To oczywiście dopiero początek. Trzeba także zająć się utrzymaniem serwerów i ośrodka – w szczególności zarządzaniem, zabezpieczeniem, aktualizacją infrastruktury oraz dokonywaniem bieżących napraw. Wymaga to zatrudnienia wykwalifikowanego pracownika albo zlecenia obsługi zewnętrznej firmie. Po kilku latach okazuje się, że cały proces należy powtórzyć, ponieważ firma się rozwija i potrzeby znacznie wzrosły, a pojawiły się nowe technologie, które przewyższają możliwościami te posiadane o kilka rzędów wielkości.

Z punktu widzenia podstawowego biznesu, wszystko to oznacza masę zupełnie niepotrzebnych mniejszych i większych kłopotów, stratę cennej energii oraz wysokie koszty. Przy tym serwery stanowią chyba najszybciej tracące na wartości firmowe zasoby. Dlatego oferty zakupu infrastruktury w postaci usługi cały czas zyskują na popularności.

Dobrym przykładem takiej oferty jest propozycja opracowana przez firmę 3S w oparciu o najnowsze technologie HPE. Obecny od blisko 15 lat dostawca usług telekomunikacyjnych oraz rozwiązań data center dla klientów biznesowych posiada w ofercie gotowe do uruchomienia, oczekujące na klientów serwery HPE, które są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane potrzeby małych i średnich firm. Dodatkowo w ramach umowy można skorzystać ze wsparcia specjalistów 3S w zakresie zaprojektowania indywidualnego rozwiązania lub całego środowiska IT przy wykorzystaniu komponentów sprzętowych i programowych dostępnych w postaci usługi.

Dlaczego ta oferta cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Biznes może korzystać ze wszelkiej potrzebnej infrastruktury serwerowej od zaraz, bez konieczności dokonywania początkowej inwestycji. Może przy tym wyeliminować bieżące koszty utrzymania, ponieważ odpowiadają za nie eksperci 3S. Doceni to z pewnością każda organizacja, która posiada ograniczony kapitał, a przy tym jej działalność rozwija się w sposób mało przewidywalny. Infrastruktura jako usługa rośnie i zmienia się razem z firmą. Co niezwykle ważne, 3S gwarantuje wysoki poziom dostępności serwerów i bezpieczeństwa. Zapasowe systemy zasilania, wydajna klimatyzacja, nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowe, a także bardzo szybkie, redundantne łącza telekomunikacyjne o dużej przepustowości sprawiają, że nie trzeba martwić się, iż plany pokrzyżuje nam nieoczekiwana awaria. Warto o tym pamiętać w świecie, w którym najcenniejszą walutą staje się zaufanie.

 

Zobacz:

http://www.klasterdatacenter.pl/

http://serwerowerewolucje.pl

KONKURS: http://serwerowerewolucje.pl/konkurs/

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu