Polska

Nowoczesne biletomaty w każdym tramwaju w Warszawie!

Grzegorz Ułan
Nowoczesne biletomaty w każdym tramwaju w Warszawie!
7

Na ten dzień czekają warszawiacy długi czas. Mimo, że już w prawie wszystkich autobusach znajdziemy nowoczesne biletomaty, tramwaje były tu traktowane po macoszemu. Były albo w ogóle pozbawione biletomatów, albo były tylko te na bilon. Teraz ma się to zmienić.

Na stronach Tramwaje Warszawskie pojawił się dziś komunikat o podpisaniu umowy z Mennicą Polską, na podstawie której w trmawajach warszawskich pojawi się 583 nowoczesnych biletomatów, kolejne 178 pojawi się w nowo zakupionych tramwajach w późniejszym terminie. Wartość umowy wyniosła 21 mln zł netto, większość tej kwoty obejmuje leasing biiletomatów - 11 mln zł, pozostała kwota obejmuje kilkuletni serwis urządzeń.

Grzegorz Zambrzycki, Prezes Mennicy Polskiej S.A.:

Najważniejszą zmianą wiążącą się z wprowadzeniem nowych biletomatów do warszawskich tramwajów jest akceptacja nowych metod płatności. Warszawiacy będą mogli bez problemu kupić bilet między innymi za pomocą karty płatniczej oraz smartfonów obsługujących technologię HCE/NFC. Krótko mówiąc, będą mogli zapłacić za przejazd środkami płatniczymi, które na co dzień trzymają w portfelu lub w kieszeni.

Patrząc po zdjęciu, będą to inne biletomaty, niż te dostępne aktualnie w autobusach. Przede wszystkim zakupimy w nich aż 40 rodzajów biletów (obecne mają tylko czasowe i możliwość doładowania kart miejskich). Oczywiście płatność możliwa będzie przy użyciu kart płatniczych, również zbliżeniowych, a więc i płatności smartfonem przez Apple Pay czy Google Pay, no i poprzez BLIKA.

Wojciech Bartelski, Prezes Tramwajów Warszawskich:

Zawsze staramy się uwzględniać sugestie naszych pasażerów w planach inwestycyjnych. Dlatego i tym razem chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Do tej pory nasze tramwaje były wyposażone w niemal 200 biletomatów. Już za niespełna rok będziemy mogli korzystać z nowoczesnych biletomatów i płacić za bilety kartą. Dziś podpisujemy umowę z Mennicą Polską i tym samym dajemy naszym pasażerom poczucie komfortu i możliwości zakupu biletów w każdym z naszych tramwajów.

Montaż wszystkich biletomatów - 761 sztuka ma zakończyć się w drugiej połowie 2019 roku.

Źródło: Tramwaje Warszawskie

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu