Polska

Nowe Allegro Smart: zniesienie limitów, możliwość opłacania miesięcznego abonamentu i inne!

Kamil Świtalski
Nowe Allegro Smart: zniesienie limitów, możliwość opłacania miesięcznego abonamentu i inne!
38

Allegro Smart miałoby wkrótce zaoferować kolejny pakiet nowości dla subskrybentów i... ludzi, którzy wciąż się wahają, czy to subskrypcja dla nich. Co miałoby się zmienić?

U schyłku wakacji Allegro zaprezentowało swoją nową usługę — Allegro Smart. Za 49 złotych rocznie dostajemy usługę, którą wielu nazwało Amazon Prime... ale w znacznie uboższej wersji. Tamtejszy pakiet usług jest znacznie szerszy — a oferta lokalnego portalu aukcyjnego opiera się na darmowej wysyłce, choć tylko wówczas, jeżeli wartość przedmiotów od jednego sprzedawcy przekracza 40 złotych. Jeżeli oferta w serwisie oznaczona jest etykietką Allegro Smart, to znak, że płacący abonament użytkownicy mogą zamówić ten przedmiot bez płacenia za dostawę. Do tej pory jednak trzeba było liczyć się z limitem — 365 takich "darmowych" wysyłek w ciągu roku. Jak informowała już wczoraj Gazeta.pl, zasady te miałyby ulec zmianie — a firma ogłosi je oficjalnie jeszcze dziś!

Zobacz też: Pierwsze statystyki nowej usługi Allegro Smart!

Allegro Smart bez limitu i bez konieczności płacenia za rok z góry

Zmiany w programie zakładają zniesienie tego (ogromnego) limitu — w nowym wariancie nie trzeba będzie się nim przejmować. Chociaż tak przy dłuższym zastanowieniu: naprawdę ludzie kupują aż TAK DUŻO, by zrobić 365 zamówień w ciągu roku? Zmianą która ma jednak szansę zainteresować większe grono potencjalnych klientów, jest kwestia opłat. Do tej pory wszyscy zainteresowani Allegro Smart musieli zapłacić za rok z góry. Teraz można będzie opłacać abonament w formie miesięcznej: koszt takiej usługi wyniesie 8,99 zł i do skorzystania z niej niezbędne będzie podpięcie karty.

Usługa Allegro Smart! została świetnie przyjęta przez Polaków  - mówi Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro. - W pierwszym tygodniu działania mieliśmy ponad sto tysięcy użytkowników, obecnie jest ich już kilkaset tysięcy, a to wynik dopiero pierwszych dwóch miesięcy. Oferty oznaczone znakiem Smart! są kupowane ponad dwukrotnie częściej niż oferty bez tego oznaczenia. Smart! obejmuje już ponad 40 milionów ofert produktów - liczba ta wzrosła o 48% od startu usługi. Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić zakupy znosimy limit przesyłek, żeby klienci mogli kupić tyle towarów z darmową dostawą, ile tylko zechcą. Wersja miesięczna daje klientom jeszcze większą elastyczność korzystania z usługi i atrakcyjną cenę

— mówi Grzegorz Czapski.

Jakby komuś nie wystarczył obecny szał zakupowy, to Allegro chce podkręcić temat i wraz z partnerami promować regularne mega oferty i szybkie okazje, do których dostęp będą mieć wyłącznie użytkownicy Allegro Smart. A przy firma chce nieustannie rozwijać swoją sieć odbioru – do końca roku miałaby oferować nawet 20 tys. punktów.

5 listopada w serwisie Allegro pojawi się kilkaset Mega Okazji, a wśród nich dziesiątki najatrakcyjniejszych ofert dostępnych tylko dla korzystających z Allegro Smart!. Część ofert będzie dostępna tylko przez 24 godziny, a część - ponad 100 “Szybkich Okazji” o najbardziej atrakcyjnych cenach - najprawdopodobniej wyprzeda się w ciągu pierwszych kilku minut od udostępnienia.

Źródło, informacja prasowa

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu