Startups

Nowi Gastronauci.pl

Grzegorz Marczak
Nowi Gastronauci.pl
35

Serwis Gastronauci.pl doczekał się drugiego wydania. Jeśli ktoś z was jeszcze nie słyszał o tej stronie to jest to miejsce gdzie można znaleźć opinie i recenzję na temat restauracji w całej Polsce. Opinie te oczywiście pisane są przez użytkowników serwisu. Gastronauci to bardzo fajny biznes, któr...

Serwis Gastronauci.pl doczekał się drugiego wydania. Jeśli ktoś z was jeszcze nie słyszał o tej stronie to jest to miejsce gdzie można znaleźć opinie i recenzję na temat restauracji w całej Polsce. Opinie te oczywiście pisane są przez użytkowników serwisu.

Gastronauci to bardzo fajny biznes, który widać że bardzo ciekawie się rozwiną oraz zyskał sobie naprawdę wierną społeczność smakoszy, którzy bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z wizytami w różnego rodzaju restauracjach.

Update serwisu jest dość spory i związany jest zarówno ze stroną graficzną jak i wieloma nowym funkcjami. Zaczynając więc od strony wizualnej muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia. Przyzwyczaiłem się już do poprzedniej wersji Gastronautów i to co widzę teraz specjalnie mnie nie zachwyca, jest jakby bardzo mało wyraziście (a może to problem ustawienia kontrastu na moim monitorze?).W poprzedniej wersji na głównej stronie mieliśmy z tego co pamiętam listę rodzajów kuchni (włoska, niemiecka, francuska itp.) i od tego właściwie ja zawsze zaczynałem szukanie restauracji. Teraz na głównej stronie mamy listę TOP10 restauracji (z całej polski) oraz listę miast z liczbą ocenionych miejsc.

Kolejna sprawa to nowa wyszukiwarka która pozwala nam znaleźć restauracje w danym mieście, niestety nie ma możliwości skonkretyzowania obszaru poprzez podanie dzielnicy lub ulicy - moim zdaniem bardzo ułatwiło by to wyszukiwanie restauracji.

Z rzeczy które mi się podobają w nowych gastronautach to przede wszystkim bardzo potrzebne filtry które pomogą nam zawęzić wybór do miejsc gdzie np: łatwo się parkuje, serwują dania na wynos, mają menu dla dzieci itp. Możliwości filtrowania jest oczywiście o wiele więcej (rodzaje kuchni, rodzaje restauracji, liczba opinii itp). Niestety na razie większość nowych filtrów jest bezużyteczna bo opisy poszczególnych restauracji nie są o takie informacje uzupełnione.

Nie jestem też przekonany do potrzeby publikowania artykułów na stronie głównej - wolał bym zamiast tego mieć możliwość już na pierwszej stronie znaleźć restaurację w mojej okolicy (lub innym wskazanym miejscu), rekomendowaną przez innych użytkowników i pokazaną na mapie. Teraz aby znaleźć coś w pobliżu muszę wybrać odpowiednie miasto, następnie wpisać dokładny adres (znowu podając miasto) i dopiero potem zacząć bawić się filtrami. Nie jest to dla mnie jako niezalogowanego użytkownika najprostsza droga do wybrania dobrej restauracji.

Kończąc jednak z krytyką nowej wersji Gastronautów warto zwrócić uwagę na wiele bardzo ciekawych poprawek z jakich możemy teraz korzystać a są to min. możliwość sortowania wyników z podaniem nowych bardziej szczegółowych kryteriów czyli np: jakość jedzenia, ocena obsługi itp. Dodano też sporo nowych rzeczy dla zarejestrowanych użytkowników którzy będą mogli oceniać oceny innych, prowadzić własny notatnik, tworzyć listy restauracji do których planują się wybrać itp.

Podsumowując - funkcjonalne zmiany w Gastronautach na pewno są ciekawe i przydatne. Liczyłem trochę na uproszczenie posługiwania się serwisem - w zamian za to pojawiło się więcej treści i informacji, których ja osobiście w takim miejscu nie potrzebuje. Nie wiem też czy serwis doczekał się wersji mobilnej, która moim zdaniem bardzo by się użytkownikom przydała (chociaż z drugiej strony telefony takie jak iPhone czy HTC bez problemu wyświetlają strony o normalnej wielkości), z pewnością warto też rozważyć jakąś aplikację dla Facebook-a?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

stratups