Świat

Moim faworytem na mini Seedcampie był serwis Joobili.com

Grzegorz Marczak
Moim faworytem na mini Seedcampie był serwis Joobili.com
16

Teraz mogę już głośno powiedzieć który z serwisów na mini Seedcampie spodobał mi się najbardziej. Moim faworytem do samego początku był serwis Joobili.com. Przede wszystkim dlatego, że pokazał całkiem dla mnie nowe podejście do planowania wycieczek czy też wolnego czasu. Co takie innego jest w J...

Teraz mogę już głośno powiedzieć który z serwisów na mini Seedcampie spodobał mi się najbardziej. Moim faworytem do samego początku był serwis Joobili.com. Przede wszystkim dlatego, że pokazał całkiem dla mnie nowe podejście do planowania wycieczek czy też wolnego czasu.

Co takie innego jest w Joobili? Serwis ten pokazuje nam gdzie w wybranym czasie dzieje się coś ciekawego. Czyli na początku podajemy w serwisie przedział czasowy - załóżmy, że planujemy wakacje. Po wybraniu odpowiednich dat przyciskamy magiczny "inspire me" i otrzymujemy listę tego co ciekawe w tym czasie będzie się działo. Dodatkowo listę możemy filtrować według kategorii takich jak sport, zakupy, muzyka, rodzina itp. Dzięki temu możemy łatwo pozbyć się wyników które kompletnie nas nie interesują (w moim przypadku jadąc z rodzinką na wakacje raczej nie jestem zainteresowanym koncertami muzycznymi - mój najmłodszy chłopak długo by nie wysiedział na takiej imprezie).Pomysł na Joobili może się podobać. Sam dość często mając możliwość wzięcia kilku wolnych dni zastanawiam się jak mogę je efektywnie spędzić. Wprawdzie Joobili na razie w swoich katalogach nie posiada zbyt dużej liczby miejsc i wydarzeń (a już na pewno nie ma co liczyć na znalezienie czegoś z Polski) ale mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni. Oczywiście w samym serwisie jest więcej możliwości niż tylko znalezienie ciekawych miejsc czy imprez. Po rejestracji będziemy mogli komentować, dzielić się wrażeniami z imprez itp. Mamy też możliwość budowania naszych list (go list, went list, my list), głosowania na najciekawsze miejsca itp.

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko zawężenia listy proponowanych miejsc do jednego konkretnego kraju. Wyobrażam sobie, że na przykład będąc na wakacjach w Hiszpanii chce się szybko dowiedzieć co w tym czasie ciekawe będzie organizowane w okolicy. Wprawdzie teraz mogę posortować listę po krajach ale przy dużej ilości skatalogowanych imprez ten sposób szukania będzie bardzo niewygodny.

Niestety nie miałem przyjemności spotkać się z twórcami podczas sesji mentorskiej - a szkoda bo chętnie podpytał bym o dalsze plany związane z rozwojem serwisu. Wydaje mi się, że tego typu narzędzie bardzo fajnie współgrało z serwisami sprzedającymi wycieczki, wczasy, bilety itp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu