Świat

Nowi celebryci. Twórca Minecrafta w dużym amerykańskim, telewizyjnym talk show

Kamil Ostrowski
Nowi celebryci. Twórca Minecrafta w dużym amerykańskim, telewizyjnym talk show
11

Jeżeli dwadzieścia lat temu powiedzielibyście komuś, że będzie w stanie trzymać w kieszeni urządzenie, pozwalające na wideorozmowy, stałą łączność z siecią, pełniące funkcję GPSu, notatnika, kalendarza, dające dostęp do banku, itd, pewnie usłyszelibyście, że zwariowaliście. Gdybyście dziesięć lat te...

Jeżeli dwadzieścia lat temu powiedzielibyście komuś, że będzie w stanie trzymać w kieszeni urządzenie, pozwalające na wideorozmowy, stałą łączność z siecią, pełniące funkcję GPSu, notatnika, kalendarza, dające dostęp do banku, itd, pewnie usłyszelibyście, że zwariowaliście. Gdybyście dziesięć lat temu powiedzieli, że człowiek, który zupełnie samodzielnie zrobił grę, sprzedawaną tylko przez sieć, będzie gościem popularnego talk-show, w jednej z największych stacji telewizyjnych na świecie, prawdopodobnie odpowiedzią byłoby pukanie się w czoło.

Columbia Broadcasting System, w skrócie CBS, to ogromna sieć, zdaje się że najpopularniejsza stacja w USA (mogę się mylić). Na ich zlecenie produkowane są m.in. takie seriale jak „Dwóch i pół”, „Jak poznałem Waszą matkę”, „Teoria Wielkiego Podrywu” (ang. Big Bang Theory, gorąco polecam, bawiący do łez serial o nerdach), „Dwie spłukane dziewczyny” czy serię „CSI: Kryminalne Zagadki Czegośtam”. Hej, to stacja której zawdzięczamy również „Modę na Sukces”!

Wracając do sedna - CBS w swojej ramówce ma również miejsce na talk-show. Jednym z nich jest „The Late Late Show with Craig Ferguson” i tam właśnie wystąpi Markus „Notch” Persson. Odcinek zostanie wyemitowany o 23:35, czasu wschodniego (GMT-5, czyli u nas to będzie 5:35), siódmego listopada. Jeżeli będziecie chcieli obejrzeć rozmowę z twórcą Minecrafta, to znajdziecie ją później na stronie CBS, albo w aplikacji stacji na Androida i iOSa. Notch pojawi się obok aktorki Kat Dennings z serialu „Dwie spłukane dziewczyny” (jak widać, nie tylko u nas gwiazdy krążą w ekosystemie jednej stacji telewizyjnej).

Po chwili namysłu stwierdzam, że fakt zaproszenia Notcha wygląda szokująco tylko podczas trwania pierwszego wrażenia. Mamy XXI wiek i nie takie rzeczy świat czy nawet Polska widziały. Okej, być może Adrian Chmielarz czy nasz redakcyjny kolega Marcin Drews nie wystąpili jeszcze u Wojewódzkiego, ale skoro już blogerzy się tam pojawiają, to prawdopodobnie jest to kwestia czasu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

minecraftNotchPersson