Artykuł sponsorowany

Nowe technologie i ubezpieczenia OC, AC i assistance

Konrad Kozłowski
Nowe technologie i ubezpieczenia OC, AC i assistance
0

W najnowszym odcinku naszego podcastu postanowiliśmy przyjrzeć się kluczowym kwestiom związanym z ubezpieczeniem samochodowym, które każdy kierowca powinien mieć na uwadze. A jak wiąże się to z najnowszymi technologiami?

Dzięki zaproszonemu ekspertowi oraz analizie aktualnych danych, odsłoniliśmy kulisy obowiązkowego ubezpieczenia OC, dowiedzieliśmy się, jakie ryzyko niesie brak tej polisy, a także zastanowiliśmy się, czy dobrowolne ubezpieczenie AC jest zawsze opłacalne. Pierwsze kwestie, które poruszyliśmy, to istota obowiązkowego ubezpieczenia OC. W kolejnym segmencie rozmowy omówiliśmy, dlaczego czasem warto zainwestować w dobrowolne ubezpieczenie AC. Ekspert z branży ubezpieczeniowej przedstawił nam, jakie ryzyko może pokryć AC i czy faktycznie opłaca się wykupić to dodatkowe zabezpieczenie.

Czy ubezpieczenia samochodowe dają pełną ochronę? To pytanie, które zadaliśmy ekspertowi i analizowaliśmy różne rodzaje polis, w tym assistance, ubezpieczenie szyb i opon. W miarę jak rozmawialiśmy o aspektach technicznych ubezpieczeń, nie zapomnieliśmy również o obawach kierowców. Przedstawiliśmy wyniki badania zrealizowanego na zlecenie PZU, ukazujące, czego najbardziej obawiają się polscy kierowcy. Ostatnią kwestią, którą poruszyliśmy, było pytanie, jak zminimalizować obciążenie budżetu wynikające z opłacania składek ubezpieczeniowych.

W roli eksperta gościliśmy Piotra Ożarka, rzecznika klienta w PZU, który jest związany z firmą od 2005 r.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

podcast