Felietony

Nowe szablony Bloggera. Wyglądają niesamowicie!

Gniewomir Świechowski
Nowe szablony Bloggera. Wyglądają niesamowicie!
28

Po obejrzeniu prezentacji nowych szablonów dla Bloggera, wykorzystujących HTML5, CSS3 i AJAX jestem w lekkim szoku. Z reguły mając wybór między rozwiązaniami prostymi i praktycznym, a wodotryskami graficznymi wybieram pierwszą opcję. Ale w nowej zabawce Google zakochałem się od pierwszego wejrzenia....

Po obejrzeniu prezentacji nowych szablonów dla Bloggera, wykorzystujących HTML5, CSS3 i AJAX jestem w lekkim szoku. Z reguły mając wybór między rozwiązaniami prostymi i praktycznym, a wodotryskami graficznymi wybieram pierwszą opcję. Ale w nowej zabawce Google zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Mogę ciurkiem wymienić co najmniej kilka powodów, dla których są niepraktyczne i do czego się zupełnie nie nadają, ale wciąż robią naprawdę niesamowite wrażenie. Obejrzyjcie wideo i przykłady, a zrozumiecie dlaczego.

Wideo:Szablony:

Demo:

Flipcard - symetryczna siatka
Mosaic - asymetryczna siatka
Sidebar - stream w sidebarze z lewej
Snapshot - symetryczna siatka
Timeslide - trzy kolumny kontentu

Żeby docenić artyzm z jakim przygotowane te szablony, trzeba się przeklikać przez ich wszystkie funkcje, co może chwilę potrwać, ale dla mnie było warte wysiłku. Na netbooku mogą się już przycinać, trudno wyobrazić sobie coś takiego na smartphone a konieczne widżety, podstrony popsułyby nieco ich ascetyczne piękno. Nie sądzę też, aby poradziły sobie z nimi starsze przeglądarki. Ale przyznam szczerze, mało mnie te problemy obchodzą.

Dla mnie to kolejny dowód, że design i kodowanie takich cudeniek powinno być traktowane jako dziedzina współczesnej sztuki, bo obecne w mediach kolejne próby znęcania się nad religią i seksualnością w celu uzyskania paru punktów lansu i szoku odbiorców mają z nią niewiele wspólnego. A tu mamy coś po prostu pięknego. Jeśli chcecie zobaczyć własny blog na Bloggerze w takiej formie starczy kliknąć w tytuł bloga w jednej z demonstracji i wprowadzić adres swojego bloga.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

blogBloggerdesign