Google

Nowe spojrzenie na Chrome Developers Tools

13

Co najmniej raz wybuchła na Antyweb dysputa - Firebug vs. Chrome Developers Tools. Moje dotychczasowe doświadczenia, skłaniały mnie do wyboru CDT i okazjonalnego korzystania z Firebuga. Dziś znalazłem prezentację z Google I/O, która wyjaśnia kilka tricków, który czynią CDT tak użytecznym narzędziem....

Co najmniej raz wybuchła na Antyweb dysputa - Firebug vs. Chrome Developers Tools. Moje dotychczasowe doświadczenia, skłaniały mnie do wyboru CDT i okazjonalnego korzystania z Firebuga. Dziś znalazłem prezentację z Google I/O, która wyjaśnia kilka tricków, który czynią CDT tak użytecznym narzędziem. Zapraszam.

 

O ile większość prezentowanych możliwości jest mi już znana, albo osobiście nie odczuwam potrzeby np. zdalnego korzystania z inspektora, o tyle nie wiedziałem o systemie śledzenia zmian np. w CSS z możliwością zapisu na dysk, co drastycznie ułatwia przenoszenie eksperymentów na CSS "żywej" strony do właściwego pliku.

Rozumiem, że wciąż Firefox i IE są najważniejszymi przeglądarkami dla web developera, ale tempo w którym rozwijają się CDT, powoduje, że chyba warto rozważyć danie szansy CDT, jako soldnej alternatywie dla Firebuga.

Poniżej kilka przydatnych tricków, przygotowanych przez Borisa Smus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleChromegoogle i/o