Seriale

Disney chce żebyście zostali w domu. Zapowiada kilkadziesiąt seriali Marvel i Star Wars [ZWIASTUNY]

Konrad Kozłowski
Disney chce żebyście zostali w domu. Zapowiada kilkadziesiąt seriali Marvel i Star Wars [ZWIASTUNY]
19

Disney ogłosiło kilkadziesiąt nowych filmów i seriali, które zadebiutują na Disney+ w ciągu najbliższych 5 lat. Wśród nich są seriale Marvela, Star Wars, a także produkcje Disney'a i Pixara.

Nowe seriale Star Wars na Disney+

Po tym, jak świetnie został przyjęty "The Mandalorian" chyba nikogo nie dziwi, że Disney planuje tak wiele seriali ze świata "Gwiezdnych Wojen" w najbliższym czasie. Na przestrzeni najbliższych lat w sumie powstanie 10 nowych produkcji, a pierwszym z nowo ogłoszonych jest serial "Ahsoka" z Rosario Dawson w roli głównej, która niedawno zadebiutowała w 2. sezonie "The Mandalorian".

Drugim nowym serialem, który poznaliśmy jest "Rangers of the New Republic", którego akcja podobnie jak "Ahsoki" będzie rozgrywać się równocześnie z "The Mandalorian". Na wielki powrót czekał Donald Glover, który wcielił się w młodego Lando Calrissiana filmie "Han Solo" - ogłoszono, że nakręcony zostanie serial "Lando!", więc ponowne obsadzenie aktora w tej roli powinno być tylko formalnością. Oficjalny natomiast jest już powrót Haydena Christensena do roli Dartha Vadera w serialu "Obi-Wan Kenobi", gdzie tytułową rolę zagra Ewan McGregor. Serial będzie opowiadać o wydarzeniach 10 lat po tym, co zobaczyliśmy w "Zemście Sithów".

HBO Max wejdzie do Polski! Nareszcie pożegnamy HBO GO

Na YouTube obejrzeć już można także pierwsze zapowiedzi wideo nadchodzących seriali "Andor" z Diego Luną jako Casian Andor oraz animacji "The Bad Batch".

Zgadza się, Disney nie rezygnuje z produkcji animowanych. Wraz z ogłoszeniem zaprezentowano krótką wideo zapowiedź "The Bad Batch", który będzie niejako spin-offem "Wojen Klonów". Będzie bowiem opowiadał o elitarnym zespole klonów, którzy powstali już po zakończeniu konfliktu, więc będą musieli odnaleźć dla siebie nowe miejsce w galaktyce, Ponadto zapowiedziano przygody R2D2 w "A Droid Story", "Visions" będące antologią 10 epizodów w stylu anime oraz chyba najciekawiej zapowiadający się serial "The Acolyte" mający nas zabrać w okres ostatnich dni ery Wielkiej Republiki i ma być produkcją utrzymają w klimacie mrocznego thrillera.

Nadchodzą nowe filmy Star Wars

Podczas panelu online Disney zapowiedziało także nowe filmy, za które będą odpowiadać Taiki Waititi oraz Petty Jenkins, która stworzyła dwie odsłony "Wonder Woman". Reżyserka nakręci film "Rogue Sqadron" skupiający się na losach najlepszych pilotów myśliwców, co oczywiście wszystko przywodzi nam na myśl próbę powtórzenia sukcesu "Rogue One" Gareth Edwardsa. Na "Rogue Sqadron" zaczekamy do grudnia 2023 roku.

Nowe seriale Marvela na Disney+

Oprócz Kathleen Kennedy w transmisji wziął także udział Kevin Feige szefujący Marvel Studios zapowiadając nowe filmy i seriale Marvela. Należą do nich serial "Secret Invasion" z Samuelem L. Jacksonem i Benem Mendelsohnem oraz "Armor Wars" i "Ironheart", który najwyraźniej skupi się na następczyni Iron Mana. Zapowiedziano także specjalny świąteczny epizod "Strażników Galaktyki" i serial poświęcony postaci Groota pt. "I am Groot". Przydzielono także główną rolę w serialu "She-Hulk" Tatianie Maslany, a co ciekawe w produkcji zobaczymy także Marka Ruffalo wcielającego się w Hulka oraz... Tima Rotha, który powtórzy rolę Abomination.

Awantura wokół premier na VOD. Kto ma rację? Miejsce filmów jest w kinach

Nowe filmy Marvela

Ogłoszono trzeci film z Ant-Manem, który będzie nosił tytuł "Ant-Man and the Wasp: Quantumania", uzupełniono też obsadę "Thor: Love and Thunder", do której dołączył Christian Bale i wiemy, że drugą część "Kapitan Marvel" nakręci Nia DaCosta. Na 8 lipca 2022 zaplanowano premierę "Czarnej Pantery 2", jednocześnie zaprzeczając, jakoby Disney planował zastąpić zmarłego Chadwicka Bosemana innym aktorem w tytułowej roli. Nareszcie podzielono się też informacjami na temat rozwoju filmu "Fantastyczna czwórka" - reżyserem będzie Jon Watts.

Disney zaprezentowało też klipy wideo z seriali "WandaVision", "Loki", "Ms Marvel", a także "What If...". Wiemy też, że "Falcon i Zimowy żołnierz" zadebiutuje na Disney+ 19 marca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu