Moje przemyślenia

Nowe możliwości sortowania wiadomości już niedługo w Gmailu

JR
Jan Rybczyński
9

Użyteczność poczty oferowanej przez Google opiera się na organizacji i wyszukiwaniu wiadomości (oraz genialnym filtrze antyspamowym), co nie dziwi, w końcu to produkt firmy stojącej za najpopularniejszą wyszukiwarką. W zeszłym roku do Gmaila została wprowadzona funkcja Priority Inbox, polegająca na...

Użyteczność poczty oferowanej przez Google opiera się na organizacji i wyszukiwaniu wiadomości (oraz genialnym filtrze antyspamowym), co nie dziwi, w końcu to produkt firmy stojącej za najpopularniejszą wyszukiwarką. W zeszłym roku do Gmaila została wprowadzona funkcja Priority Inbox, polegająca na wyróżnieniu maili teoretycznie dla nas najważniejszych. Google postanowiło dalej pójść tą drogą i poszerzyć możliwości sortowania wiadomości.

Serwis The Next Web poinformował, że dostępne będzie pięć rodzajów sortowania wiadomości: klasyczny, najpierw ważne, najpierw nieprzeczytane, najpierw oznaczone gwiazdką i Priority Inbox.

Od razu pojawia się pytanie, czym różni się sortowanie najpierw ważne, od Priority Inbox? Różnica polega na tym, że Priority Inbox wyświetla w pierwszej kolejności wiadomości nieprzeczytane, podczas gdy "najpierw ważne" nie sugeruje się tym, czy wiadomość była przeczytana, czy nie. Poniższy obrazek przedstawia lokalizację kart, które znikną po tym, jak użytkownik zdecyduje się używać jedną z opcji sortowania na co dzień.

Oczywiście w opcjach będzie można zmienić rodzaj sortowania w dowolnym momencie.

Osobiście korzystam z sortowania klasycznego i ciężko mi sobie wyobrazić przydatność innego rodzaju szeregowania maili. Być może jak sprawdzę inne opcje w praktyce zmienię zdanie, jednak możliwość wyboru jest zawsze mile widziana. Osoby preferujące klasyczny układ maili nic nie stracą na wprowadzeniu nowych opcji. Czas pokaże jak nowe opcje spisują się w warunkach bojowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Gmail