Moje przemyślenia

Pejcz na technologie od O2

Grzegorz Marczak
21

Właśnie został uruchomiony portal o nowych technologiach od O2 czyli pej.cz. Choć właściwie powinienem powiedzieć, portal o technologiach i gadżetach ery Post-PC (uwielbiam ten slogan, no ale niech będzie) bo właśnie tak przedstawił serwis Michał Brański w informacji prasowej: Atutem Pejcza jest...

Właśnie został uruchomiony portal o nowych technologiach od O2 czyli pej.cz. Choć właściwie powinienem powiedzieć, portal o technologiach i gadżetach ery Post-PC (uwielbiam ten slogan, no ale niech będzie) bo właśnie tak przedstawił serwis Michał Brański w informacji prasowej:

Atutem Pejcza jest to, że jest świeżą, post-PC marką. Nie jest serwisem o kartach graficznych, podkręcaniu zegara w procesorze i tuningowaniu komputerów, lecz mówi o dojrzalszych technologiach i ich społecznych, biznesowych, cywilizacyjnych implikacjach

Jak zwykle trochę filozoficznie i górnolotnie co czasem nieco koliduje z treściami w portalach O2. Warto jednak zwrócić uwagę na zupełnie coś innego. O2 dość konsekwentnie przeprowadza dość sporą moim zdaniem przemianę jeśli chodzi o wizerunek grupu, który nie da się ukryć cały czas jest kojarzony z plotkami, bardzo lekkimi i czasem nieco głupawymi treściami. Pej.cz jak inne nowe serwisy od O2 powoli przeprowadzają użytkowników strony głównej do nieco bardziej poważnych treści i zagadnień. Co prawda w nowych portalach cały czas jest jeszcze powiew "lekkości od O2" ale dobrze wymieszany z klasycznymi treściami redakcyjnym na konkretny temat. Nie chodzi bowiem o to aby zrobić rewolucję ale o to aby spokojnie przeprowadzić użytkowników do nowego O2Pejcz wizualnie też jest dość dużą nowością ponieważ, nie widzę już ręki "grafika", który do tej pory skutecznie zniechęcał mnie do odwiedzania portali O2 (sorry, ale zawsze to powtarzałem). Warto też zwrócić uwagę na układ samych informacji, który moim zdaniem jest bardzo dobrze przemyślany. Nagłówek i to co widzimy na pierwszej stronie to spora ilość tematycznie powiązanej grafiki oraz duża ekspozycja najciekawszego artykułu.

Tematycznie pejcz też idzie dość szeroko. Mamy w nim działy takie jak mobile, komórki, sprzęt, gry i top listy. Widać więc, że o2 idzie dość szeroko. Osobiście mam tylko nadzieję, że Michał nie pozwoli pejczowi odpłynąć tak jak serwisowi fejsik.pl, który coraz częściej rzucam mi po oczach tekstami nadającymi się bardziej do pudelka niż do portalu o FB.

Generalnie ode mnie Pej.cz dostałby dużego plusa (a tak jest średni) za całokształt gdyby nie ta nazwa. W sloganie serwisu jest ona wprawdzie nieco bardziej zrozumiała "tech pejcz paparazzi - wzloty i upadki technologii" jednak mimo wszystko nijak mi to nie pasuje to technologicznego portalu, nawet jeśli ta technologia ma być podawana w lekki sposób.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

o2