Sprzęt

I oto już są. Nowy design, zaawansowane funkcje. Nowe modele mikrosystemów Hi-Fi Pioneer

WS
Wpis Sponsorowany
2

Wszystkie nowe systemy X-CM56, X-CM56D i X-CM66D oferują odtwarzanie płyt CD, muzyki z pamięci USB oraz bezprzewodowe odtwarzanie przez Bluetooth. Model 56D i 66D dodatkowo wyposażone zostały w tuner cyfrowego radia DAB, a X-CM66D oprócz wymienionych funkcji otwiera przed użytkownikami drzwi do szeregu funkcji sieciowych.

Klasyka w kolorze

Nowe modele wyposażone zostały we wzmacniacz oferujący moc 2 x 15W. Wraz z dwoma głośnikami zbudowanymi z 94mm stożka niskotonowego i 50mm tweetera zapewnia on dynamiczne i mocne brzmienie. Głośniki możesz postawić zarówno w pionie – zachowując klasyczną formę mikrosystemu lub poziomo, aby tworzyły jednolitą bryłę wraz z jednostką centralną. To znacznie ułatwia postawienie wieży tam, gzie dotychczas było to niemożliwe.

Wszystkie nowe systemy pozwalają na odtwarzanie płyt CD, plików audio z pamięci USB, radia FM i bezprzewodowe odtwarzanie przez Bluetooth z kompatybilnych urządzeń, jak tablety, smartfony, czy komputery. Dzięki obsłudze profilów A2DP/AVRCP transmisja bezprzewodowa zaskakuje wysoką jakością, a samo nawiązanie połączenia Bluetooth jest niezwykle łatwe dzięki technologii NFC. Wieże pozwalają także na podłączenie innych urządzeń audio, przez gniazdo AUX.

X-CM56D i X-CM66D zostały dodatkowo wyposażone w tuner cyfrowego radia DAB. Użytkownicy mogą dzięki niemu odkrywać zalety cyfrowego radia pozbawionego zakłóceń i oferującego dodatkowe kanały i treści. W najbardziej zaawansowanym modelu z nowej linii- X-CM66D, oprócz powyższych właściwości zyskamy także dostęp do funkcji sieciowych: Spotify Connect i tysięcy stacji radia internetowego TuneIn. System możesz podłączyć do Internetu zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo dzięki wbudowanemu odbiornikowi Wi-Fi.

Nowe systemy X-CM oprócz wszechstronności zachwycają także klasycznym wzornictwem. Drewniana obudowa doskonale odnajduje się w aktualnych trendach wnętrzarskich. Modele X-CM56 i X-CM56D dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych, natomiast najwyższy model X-CM66D sprzedawany jest w kolorze czarnym lub białym.

Dla najbardziej wymagających

A do tego nowe systemy Pioneer Hi-Fi o bardziej zaawansowanych możliwościach: X-HM76, X-HM76D i X-HM86D. Oprócz odtwarzania ulubionych płyt CD, można korzystać z zasobów internetowych serwisów muzycznych oraz odtwarzanie wysokiej rozdzielczości plików audio. Smukły i minimalistyczny design sprawia, że systemy doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami.

W ostatnich latach, wraz z rozwojem sieciowych serwisów muzycznych, pojawiała się coraz silniejsza potrzeba stworzenia systemów audio, które będą w stanie obsługiwać wysokiej jakości pliki muzyczne i źródła internetowe, a jednocześnie zachowają kompaktową konstrukcję.

Systemy X-HM76, X-HM76D i X-HM86D współpracują z najpopularniejszymi serwisami strumieniowymi, jak TuneIn, Spotify®, TIDAL, czy DEEZER. Dodatkowo, urządzenia wspierają Google Cast*1 i związane z Google Cast serwisy streamingowe. Kolorowy ekran 3,5” wyświetla okładkę albumu oraz szereg informacji, czyniąc obsługę niezwykle łatwą. Systemy zostały wyposażone w Wi-Fi oraz funkcję AirPlay*2. Potrafią także odtwarzać wysokiej rozdzielczości pliki audio (FLAC/AIFF/WAV do 192 kHz/24-bit) i formaty Apple Lossles oraz DSD do 11.2 MHz.

Nowe systemy wyposażone są w technologię Bluetooth®, dzięki czemu możesz odtwarzać muzykę bezprzewodowo z kompatybilnych smartfonów, tabletów lub komputerów. Ponadto, systemy oferują odtwarzanie płyt CD, pamięci USB i radia FM. Przez gniazdo USB możesz podłączyć także przenośny dysk twardy HDD. X-HM76D i X-HM86D posiadają także tuner cyfrowego radia DAB/DAB+.

Flagowy model X-HM86D oferuje jeszcze wyższe możliwości brzmienia, dzięki połączeniu zaawansowanych obwodów audio ze wzmacniaczem o imponującej mocy 65W + 65W. Do sprzedaży trafi także model XC-HM86D, który jest samą jednostką główną (bez głośników).

Seria X-HM76 jest dostarczana wraz z kompaktowymi kolumnami składającymi się z dużego głośnika niskotonowego (120 mm) i wysokotonowego (25 mm), oferując energetyczne basy i czyste brzmienie wysokich częstotliwości. W modelu X-HM76D, głośniki są dodatkowo wykończone w wysokim błysku, dając jeszcze większe wrażenia estetyczne. Najwyższy model, X-HM86D posiada głośniki wyposażone w większy woofer z włókna szklanego (130 mm), czyniąc brzmienie jeszcze głębszym. Głośniki tego modelu są większe, a ich obudowa zyskała błyszczące, eleganckie wykończenie.

Po więcej zapraszamy na stronę Pioneera oraz na fanpage Pioneer Polska.

*1 Funkcja będzie dostępna wkrótce, wraz z aktualizacją oprogramowania urządzenia

*2: AirPlay działa z iPhone, iPad, iPod touch z systemem iOS 4.3.3 lub nowszym, Mac z systemem OS X Mountain Lion i Mac oraz PC z iTunes 10.2.2 lub nowszym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu