Apple

Nowe Macbooki Pro z TouchID i dodatkowym ekranem? [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Nowe Macbooki Pro z TouchID i dodatkowym ekranem? [prasówka]
30

Pojawiły się pierwsze doniesienia o planach Apple'a związanych z odświeżeniem linii Macbooków Pro. Zmiany mają być dość radykalne.

Nowe Macbooki Pro

Z anonimowych źródeł wynika, że Apple przygotowuje się do solidnego odświeżenia Macbooka Pro. W nowej wersji, którą mamy zobaczyć jeszcze w tym roku zastosowanie znajdzie czytnik linii papilarnych TouchID, który ma zostać wbudowany w przycisk zasilania. Ma to zabezpieczać nie tylko sam komputer przed nieautoryzowanym dostępem, ale również służyć do np. logowania się w serwisach www.

Inną nowością ma być dodatkowy wyświetlacz tuż nad klawiaturą. Miałby on być jednocześnie panelem dotykowym i zastąpić przyciski funkcyjne. Użytkownik będzie miał pełną kontrolę nad prezentowaną tutaj zawartością, która może się zmieniać również dynamicznie - w zależności od aktualnie uruchomionej aplikacji.

Inne doniesienia wskazują również na zastosowanie w komputerach kart graficznych AMD Polaris oraz procesorów Intela.

Szczegółów dotyczących daty premiery nie znamy.

Specyfikacja tegorocznego Nexusa

Powoli zbliżamy się do premiery nowych Nexusów. Pojawiają się zatem też nowe informacje na ich temat. W bazie AnTuTu udostępniono rzekomą specyfikację modelu Sailfish, którego producentem ma być HTC. Wszystko wskazuje, że smartfon zostanie oparty na procesorze Qualcomm Snapdragon 820 z GPU Adreno 530. Dopełnią to 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz bateria 2770 mAh. Co ciekawe, urządzenie miałoby posiadać wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 px), a także aparat 13 Mpix i przednią kamerkę 8 Mpix. Czuć tutaj lekki dysonans między mocą obliczeniową zastosowanego układu a pozostałymi parametrami.

Alexa w BMW

BMW pracuje nad umiejętnością (taką nazwę noszą nowe moduły) dla asystentki głosowej Alexa, którą rozwija Amazon. Projekt ma na celu umożliwienie użytkownikowi zarządzanie samochodem z poziomu interfejsu głosowego. Za pomocą komend będziemy mogli zatem otwierać i zamykać drzwi, sprawdzać status i lokalizację auta, a także uzyskiwać szereg innych informacji na jego temat (w tym dotyczących trasy przejazdu do konkretnego miejsca czy konieczności wyjścia z domu o określonej porze, by zdążyć na zaplanowane spotkanie). Alexa jest dostępna wewnątrz głośników Amazon Echo, ale działa również na innych urządzeniach - w tym jako dedykowana aplikacja na smartfony. BMW zakłada również integrację z zegarkami Apple Watch. Wszystko to ma zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku.

Tymbark, social media i autobus

A na koniec coś z pogranicza marketingu i social media. Marki Tymbark nikomu przedstawiać nie trzeba. Z początkiem sierpnia ruszyła niebanalna akcja promocyjna, w ramach której po całej Polsce jeździł będzie tymbarkowy autobus czy też po prostu "Mobilne Studio Tymbark". Podczas spotkań będą nagrywane kolejne odcinki Studia Tymbark, w których będą mieli okazję wystąpić wybrani fani. Każdy, kto przyjdzie na spotkanie z ekipą Studia Tymbark, może skorzystać atrakcji, które towarzyszą eventom. Można stworzyć własnego gifa w specjalnej budce, zagrać w tymbarkowego twistera, zrobić sobie zdjęcie na tle miasta znanego z najnowszego spotu Owoców Świata i bawić się podczas próby opuszczenia escape room’u zaaranżowanego w autobusie. Akcja jest na bieżąco relacjonowana na kanale marki na Snapchacie (profil: TymbarkPolska) - tam też dowiecie się, jakie miasta w najbliższym czasie odwiedzi autobus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleMacbookPCos xkomputery