Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Apple

Nowe MacBooki Pro jeszcze w tym roku?

JT
Jakub Tepper
8

Plotki orbitujące dookoła Apple skupiają się ostatnio niemal wyłącznie na nowych modelach iPhone'a, nie licząc smutnych i "sensacyjnych" doniesień na temat Steve'a Jobsa. AppleInsider dokopał się jednak do informacji, jak zawsze ze "źródeł bliskich Apple", na temat premiery nowych komputerów mającej...

Plotki orbitujące dookoła Apple skupiają się ostatnio niemal wyłącznie na nowych modelach iPhone'a, nie licząc smutnych i "sensacyjnych" doniesień na temat Steve'a Jobsa. AppleInsider dokopał się jednak do informacji, jak zawsze ze "źródeł bliskich Apple", na temat premiery nowych komputerów mającej nastąpić jeszcze w tym roku. 2011 przyniósł już nam odświeżone wersje praktycznie wszystkich modeli komputerów od Apple, skąd więc decyzja o kolejnych nowościach i na czym miałyby one polegać?

Nawet jeśli plotki okażą się prawdziwe, to nie ma co liczyć na sensacyjne rozwiązania. Mówi się, że sprawa powiązana jest z opóźnieniem przez Intel premiery ich układu Ivy Bridge, która z "końcówki 2011" zdezerterowała na bliżej niesprecyzowane "2012". W związku z tym gigant z Cupertino chcąc pozostać konkurencyjnym na rynku szybkich laptopów może chcieć wymienić procesory na nowsze i szybsze modele.

Dotychczas 15- i 17-calowe MacBooki Pro posiadały 4-rdzeniowe procesory Core i7 taktowane zegarami 2.0, 2.2 i 2.3GHz. Po odświeżeniu oferty Intela, mogłyby być one zastąpione przez wersje 2.4, 2.5 i 2.7GHz. 13-calowa, podstawowa wersja MBP zamiast dwurdzeniowego i5 2.3GHz ma otrzymać wersję 2.5 lub 2.6GHz.

Zmiany są więc, jak widać, kosmetyczne. Nikt kto zakupił w tym roku swojego laptopa raczej nie zdecyduje się na przeskoczenie na nowy model, ale dla nowych klientów to przynajmniej kilka sekund pracy komputera dziennie zaoszczędzone. Mówi się, że premiera ma nastąpić pod koniec tego lub na początku przyszłego miesiąca.

Dodatkowy plus - wcześniejsze modele powinny pojawić się na wyprzedaży. Będzie taniej!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: