Apple

Alternatywne zastosowanie Macbook Air [do kawy]

JT
Jakub Tepper
8

Niejednokrotnie miałem okazję docenić Japończyków za pomysłowość. Dlaczego bowiem polskim producentom toalet nie wpadło do głowy, aby tworzyć systemy "shower toilet" ograniczające zużycie papieru toaletowego (bez szczegółów)? W Kraju Kwitnącej Wiśni to norma. Jak i wiele innych udogodnień, z których...

Niejednokrotnie miałem okazję docenić Japończyków za pomysłowość. Dlaczego bowiem polskim producentom toalet nie wpadło do głowy, aby tworzyć systemy "shower toilet" ograniczające zużycie papieru toaletowego (bez szczegółów)? W Kraju Kwitnącej Wiśni to norma. Jak i wiele innych udogodnień, z których potrzeby nie zdajemy sobie sprawy zanim ich nie posiądziemy.

Pomysłowość pewnego japońskiego blogera nie sięga zaprojektowania nowego urządzenia, ale zaskakującego wykorzystania już istniejącego - Macbook Aira.

Bloger postanowił bowiem przyrządzić chińszczyznę wykorzystując cienki komputer Apple jako... nóż. Całość zadania została udokumentowana za pomocą zdjęć (polecam) oraz krótkich filmów.

Ciekawi co się dało zrobić? Pokrojenie grzybków, białej kapusty, a nawet bekonu nie było zbytnim problemem. Sprzęt wydaje się wręcz stworzony zaś do obierania krewetek. Kto by pomyślał?

Gorzej sprawa wygląda z obieraniem warzyw - marchewka stawiła najcięższy opór i niestety zarówno obranie, jak i pokrojenie jej trzeba było wykonać za pomocą prawdziwego noża.

Wszystko świetnie, tylko zawsze w takich momentach pojawia się pytanie - po co? Autorowi kształt Aira po prostu za bardzo przypominał nóż, aby się oprzeć sprawdzeniu go w tej roli. Cóż, bywa. Ale lepiej nie róbcie tego w domu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

macbook airjaponiakuchnia