Apple

Nowe Macbooki Pro z 8 rdzeniami i wreszcie poprawioną klawiaturą

KP
Kamil Pieczonka
110

Apple wprowadza dzisiaj do swojej oferty odświeżone modele laptopów Macbook Pro wyposażonych w matryce 13 i 15 cali. Ten drugi będzie mógł być wyposażony w nowy, ośmiordzeniowy procesor Intela. Oba będą posiadały też nową, poprawioną klawiaturę, która daje się we znaki użytkownikom tych komputerów.

Nowa wersja klawiatury Apple Macbook Pro

Apple postanowiło dzisiaj bez większego rozgłosu dokonać aktualizacji specyfikacji swoich notebooków z serii Macbook Pro. Najpoważniejsza zmiana dotyczy wersji wyposażonej w matrycę o przekątnej 15 cali, która będzie mogła być wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Intela. Jednak dla wielu użytkowników i mediów na całym świecie najważniejsza zmiana dotyczy klawiatury. Nawet ośmiordzeniowy procesor nie pomoże na problem z zacinającymi się klawiszami. Apple obiecuje jednak, że tym razem udało się naprawić problem, który denerwuje tysiące użytkowników, dzięki zastosowaniu nowych materiałów.

Jednocześnie Apple rozszerza program wymiany klawiatur, każdy kto odnotuje problemy takie jak podwójne pojawianie się liter, brak litery po wciśnięciu klawisza lub "lepkość" któregokolwiek przycisku, może mieć wymienioną całą klawiaturę na nową wersję. Szczegóły programu i lista modeli, które jej podlegają znajdziecie na dedykowanej stronie.

Specyfikacja Macbooka Pro robi wrażenie

Odświeżone Macbooki Pro nie zmieniają wiele w podstawowych kwestiach, nadal mają te same wymiary, wagę oraz zastosowaną matryce. Mamy tutaj jednak do czynienia z nowszymi procesora Intela należącymi do 8. i 9. generacji architektury Core. Dzięki temu w wersji z matrycą o przekątnej 13 cali mamy już 4 rdzenie, a w modelu z ekranem 15 cali nawet 8 rdzeni. Co więcej dzięki technologii Turbo Boost, taktowanie może wzrosnąć nawet do 5 GHz (gdy obciążony jest 1 rdzeń). Wzrost wydajności to podobno około 40% w porównaniu do poprzedniego, sześciordzeniowego procesora.

Najtańszy Macbook Pro 13 z dwurdzeniowym procesorem, 8 GB pamięci RAM oraz dyskiem SSD o pojemności 128 GB kosztuje 6499 PLN. Po drugiej stronie barykady mamy Macbooka Pro 15 z ośmiordzeniowym procesorem Intel Core i7, 16 GB pamięci RAM oraz dyskiem SSD o pojemności 512 GB, który startuje od 13999 PLN. Pełny cennik znajdziecie na oficjalnej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot