Apple

Produkcja nowych iPhone’ów rusza pełną parą, a my dowiadujemy się o nich nieco więcej

Piotr Kurek
Produkcja nowych iPhone’ów rusza pełną parą, a my dowiadujemy się o nich nieco więcej
26

Do premiery nowych iPhone’ów zostało jeszcze kilka miesięcy. W przyszłym miesiącu mamy WWDC, na którym zaprezentowane zostaną nowe rozwiązania softwarowe Apple. Zaraz po tym mamy wakacje z testowaniem nowego oprogramowania, a tuż po nich najważniejsza konferencja roku — poznamy na niej następców iPhone’a XS, XS Max i Xr.

Ostatnie tygodnie to wzmożone plotki i przecieki dotyczące najnowszych iPhone’ów. Tradycyjnie już, Apple nie zamierza komentować żadnych z nich, jednak z doświadczenia wiemy, że tak dokładne dane, rendery, czy zdjęcia nie są raczej tworem wyobraźni ludzi lubiących grać na emocjach fanów technologii i urządzeń pochodzących od amerykańskiego giganta.

Zobacz też: Brzydki, brzydszy, iPhone XI. Nowy model może być popisem Apple

Ostatnie informacje, które ujrzały światło dzienne, po raz kolejny potwierdziły, jak będą wyglądały tegoroczne iPhone’y. W następcach modeli XS i XS pojawi się układ złożony z trzech aparatów, a w nowa wersja Xr wyposażona zostanie w dodatkowy, drugi obiektyw. Do tego wyglądu będziemy musieli się przyzwyczaić — nie zapowiada się, by coś w tej kwestii się nagle zmieniło. Apple potrafi zaskakiwać, jednak zbyt dużo dowodów wskazuje, na taki właśnie układ aparatów na tylnej obudowie telefonów.

Zobacz też: Nowy iPhone XI połączeniem nowoczesności i klasyki? Widząc taki render, jestem na nie

Dziś, dzięki raportowi przygotowanemu przez redaktorów serwisu Bloomberg, dowiadujemy się, że po testach i przygotowaniu próbnej partii nowego układu, firma TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company) odpowiadająca za przygotowanie najważniejszego podzespołu urządzeń mobilnych Apple, jest gotowa na masową produkcję chipu A13, który będzie napędzał tegoroczne modele. Dodatkowe aparaty w następcach XS i XS Max to ultraszerokokątne obiektywy zapewniające jeszcze lepsze zdjęcia. Te dwa modele mają tez być odrobinę grubsze — o 0,5 mm. Drugi aparat w Xr również odpowiadać będzie za efektywniejszy zoom. Raport informuje także, że nowe iPhone’y wyposażone zostaną w funkcję pozwalającą na inteligentne naprawienie zdjęcia, w przypadku gdy obiekt lub postać została na nim uciętą. Telefony doczekają się też możliwości bezprzewodowego ładowania innych urządzeń — w tym słuchawek AirPods drugiej generacji, które do sprzedaży trafiły w tym roku.

Źródło: Macrumors

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu