Apple

Nie kupujcie nowych MacBooków. Odświeżone wersje już za niecały rok

Konrad Kozłowski
Nie kupujcie nowych MacBooków. Odświeżone wersje już za niecały rok
139

Nie opadł jeszcze kurz po premierze nowych MacBooków Air i Pro z procesorami M1, a już na horyzoncie pojawiają się nowiny o zupełnie odświeżonych MacBookach, które Apple pokaże w 2021 roku. Lepiej wstrzymać się z zakupami?

Jestem użytkownikiem MacBooka Air z 2015 roku i choć kilkukrotnie byłem już o krok od jego wymiany na nowszy, lepszy laptop Apple, to za każdym razem coś mnie powstrzymywało. Najsilniejszym magnesem przyciągającym mnie do nowszych modeli jest ekran Retina, ponieważ w starszym modelu ekran jest już tak naprawdę... nie do zniesienia.

W przyszłym roku czas odesłać zasłużone iPhone 6S i SE na emeryturę

Poziom nasycenia kolorów, rozdzielczość i kąty widzenia na tle pozostałych ekranów, z którymi mam na co dzień do czynienia, wypadają niezwykle blado. Poza tym, komputer sprawdza się jak należy - uwielbiam długi czas pracy na baterii, świetną klawiaturę i zestaw portów, którymi dysponuje (w szczególności MagSafe). Dlatego problemy z klawiaturami i skrócony czas pracy na jednym ładowaniu w nowszych modelach mnie odwodził od zakupu, ale najnowsze modele MacBooków wydawały się nareszcie godnymi uwagi laptopami.

To (nie) jest najlepszy moment na wymianę MacBooka?

Większość recenzji i opinii na ich temat jest pozytywna, a w kolejnych miesiącach sytuacja z kompatybilnością aplikacji tylko się polepszy. Wybór pomiędzy Airem i Pro nigdy wcześniej nie był tak trudny, ale biorąc pod uwagę moje wymagania i perspektywę co najmniej kilku lat pracy na tym komputerze, byłem bliski wyboru nowego MacBooka Pro.

Planujesz zakup iPada Pro? Wstrzymaj się, wkrótce warianty z nowymi ekranami

Dodatkowe 3 godziny pracy bez ładowania i obecność wentylatora to niby niewiele, ale mogą okazać się przydatne. Obawiałem się jedynie kwestii dwóch portów USB-C (Thunderbolt) znajdujących po jednej stronie obudowy, dlatego wolałbym wybrać wersję z czterema (po dwa na każdą z bocznych krawędzi). I choć prawie decyzję podjąłem, to wygląda na to, że będę musiał zrewidować swoje plany.

MacBooki Pro 14 i 16 cali z procesorem M1 w 2021 roku

Według raportu analityka Ming-Chi Kuo, w drugiej połowie przyszłego roku Apple miałoby zaprezentować zupełnie nowe modele MacBooków. Ich wygląd będzie całkowicie odświeżony i na rynku pojawią się dwa modele: 14-calowy i 16-calowy MacBook Pro. Oczywiście w ofercie Apple jest już 16-calowa wersja, ale z układem Intela - ostatnia konferencja przyniosła odświeżenie 13-calowego modelu, w którym znalazł się procesor M1, lecz jest to naturalnie budżetowa wersja tego laptopa.

Wsparcie eGPU dla Maców z procesorami Apple Silicon? Nie liczyłbym na AMD…

Jeśli oczekujecie większego ekranu, większej liczby portów i być może jeszcze większej wydajności od MacBooka, to być może powinniście się wstrzymać z wymianą komputera jeszcze przez te kilka(naście) miesięcy. Tym bardziej, że coraz więcej spływa do nas informacji o różnych problemach z nowymi Makami, w tym kłopoty ze złączem Bluetooth w Mac Mini z M1, które regularnie zrywa połączenie z innymi urządzeniami (słuchawki, klawiatury, myszki) uniemożliwiając jego używanie na co dzień.

Inne nowości Apple na 2021 rok

W raporcie  Ming-Chi Kuo znalazły się także wzmianki na temat innych planów Apple, a mianowicie premier takich urządzeń, jak 24-calowy iMac oraz mniejsza wersja Mac Pro. Spodziewane jest odświeżenie podstawowego modelu iPada - 9. generacja miałaby ukazać się w 2. połowie 2021 roku, natomiast wyższe modele miałyby otrzymać ekrany mini-LED oraz wsparcie dla sieci 5G. W drugim kwartale przyszłego roku mielibyśmy ujrzeć 3. generację słuchawek AirPods, które wyglądem będą przypominać AirPods Pro, ale nie będą oferować funkcji wyciszania otoczenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu