Moje przemyślenia

Nowe IDG.pl i to nie jest żart?

GM
Grzegorz Marczak
28

To niesamowite ale wygląda na to, że w końcu doczekamy się nowego bardziej nowoczesnego wyglądu portalu IDG.pl. Pamiętam jeszcze jak zadawałem pytanie w 2007 roku czy koszmarny wygląd tego serwisu się kiedyś zmieni? Wtedy jeszcze IDG.pl było potęgą jeśli chodzi o serwisy IT w Polsce osiągając blisko...

To niesamowite ale wygląda na to, że w końcu doczekamy się nowego bardziej nowoczesnego wyglądu portalu IDG.pl. Pamiętam jeszcze jak zadawałem pytanie w 2007 roku czy koszmarny wygląd tego serwisu się kiedyś zmieni? Wtedy jeszcze IDG.pl było potęgą jeśli chodzi o serwisy IT w Polsce osiągając blisko 3 miliony RU.

Trzy lata minęły i okazuje się, że IDG naprawdę zabrało się za konkretny redesign portalu.

Zaskoczenie jest dość duże tym bardziej, że ten old schoolowy wygląd z czasem stał się znakiem rozpoznawalnym IDG. Wprawdzie nie pomagał on w popularności portalu, która po trzech latach spadła do poziomu 1,7 RU ale chyba też przestał już tak denerwować (szczególnie tych którzy przestali tam zaglądać:) ).

Dla przypomnienia oto jak IDG wyglądało w roku 2007 - prawda, że to urocze?:)A oto jak wygląda IDG.pl dzisiajNo ale mamy nowe IDG, na razie testowo ale jest. Zmiany w porównaniu do poprzedniej wersji są wręcz olbrzymie. Wyeksponowane treści, bardziej przejrzysty layout, rotator newsów, nowe sekcje - powstały nawet dwa nowe pod serwisy. Jeden dedykowany bardziej biznesowym zagadnieniom związanym z IT czyli biz.idg.pl a drugi dla tych którzy chcą poczytać o grach i rozrywce czyli fun.idg.pl.

Bez wątpliwości można powiedzieć, że w porównaniu do starego IDG nastąpił ogromna zmiana na plus. Czy jednak jednak IDG wygląda jak nowoczesny portal IT ? Moim zdaniem nadal wiele brakuje zarówno jeśli chodzi o layout jak również rozmieszczenie i ekspozycje treści. Nie będę jednak się czepiał gdyż zapowiedziane zostały kolejne zmiany w portalu oraz dodanie nowych funkcjonalności.

Podoba wam się zmiana IDG.pl czy jednak będziecie tęsknić za archaicznym wyglądem?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

idg.pl