12

Nowe Hangouty na Androida wylądowały – ładniej, szybciej i skuteczniej

Długo wyczekiwana aktualizacja komunikatora od Google nareszcie zawędrowała do Google Play. Teraz Hangouty wyglądają lepiej, działają szybciej i pozwalają na skuteczniejsze nawiązanie kontaktu na przykład za pomocą komend głosowych i funkcji dyktowania wiadomości na smartwatchu z Android Wear. Oznaczona numerkiem 4.0 wersja aplikacji to przede wszystkim odświeżony wygląd czerpiący całymi garściami ze stylu Material Design. […]

Długo wyczekiwana aktualizacja komunikatora od Google nareszcie zawędrowała do Google Play. Teraz Hangouty wyglądają lepiej, działają szybciej i pozwalają na skuteczniejsze nawiązanie kontaktu na przykład za pomocą komend głosowych i funkcji dyktowania wiadomości na smartwatchu z Android Wear.

Oznaczona numerkiem 4.0 wersja aplikacji to przede wszystkim odświeżony wygląd czerpiący całymi garściami ze stylu Material Design. Mamy więc do czynienia z wieloma animacjami, bardziej czytelnym i przejrzystym interefejsem oraz tradycyjnym przyciskiem od rozpoczynania nowej konwersacji w postaci bąbelka z plusem w prawym dolnym rogu. Już wcześniej skróty do wszystkich najważniejszych opcji umieszczono w rozsuwanym z lewej strony panelu, od teraz lista ta wygląda nieco inaczej. W samym widoku rozmowy uwagę zwrócimy przede wszystkim na nowy sposób załączania multimediów do wiadomości, choć w mojej ocenie nadal liderami w tej kwestii pozostają Messenger oraz WhatsApp.

Screen Shot 2015-08-10 at 7.32.54 AM

Wydajność aplikacji zasługuje na sporą pochwałę, gdyż nareszcie na niemal każdym urządzeniu, nawet typowo budżetowym, zauważalna jest poprawa w szybkości działania programu. Widać to na każdym kroku i z całą pewnością spora część użytkowników doceni starania Google. Nie sugerujcie się pierwszym uruchomieniem po uaktualnieniu aplikacji, wtedy jeszcze potrzebuje ona nieco więcej czasu, by wszystko uporządkować – później korzystanie z Hangoutów na smartfonie jest czystą przyjemnością.

Clipboard

Na osobny akapit zasługuje przeorganizowanie Hangoutów dla Android Wear. Jak już pisałem możliwe jest teraz zainicjowanie wysyłania wiadomości z poziomu zegarka przy użyciu prostej komendy – niestety najwyraźniej jeszcze nie jest to funkcja dostępna w języku polskim. Możemy za to podyktować odpowiedź, narysować emoji, które zostanie odpowiednio dopasowane do istniejącego obrazka oraz wybrać jedną z odpowiedzi wśród szablonów, ale te również dostępne są tylko w języku angielskim. Osoby używające Hangoutów na co dzień z pewnością ucieszą się z tej aktualizacji. Czy użytkownicy innych komunikatorów powinny zainteresować się Hangoutami właśnie teraz? Lepszej okazji na do tego nie było, ale to nie znaczy, że Hangouty spełnią ich wszystkie oczekiwania.