Filmy

Po strasznym Ghoustbusters. Pogromcy Duchów nadciąga nowa część ze starą ekipą

Weronika Makuch
Po strasznym Ghoustbusters. Pogromcy Duchów nadciąga nowa część ze starą ekipą
5

Ostatnia część Ghostbusteres nie została przyjęta zbyt ciepło. Pogromców Duchów zgromiono za wiele niedoskonałości, nie tylko przez wzgląd na wspomnienia. W najnowszym filmie to właśnie nostalgia zagra pierwsze skrzypce.

W ostatnim wywiadzie dla magazynu Parade Sigourney Weaver ujawniła, że powróci na ekrany kin jako Dana Barrett, czyli bohaterka z Ghostbusters. Jak się okazało, najnowszą część reżyserować będzie Jason Reitman, znany między innymi z Juno czy serialu The Office. Ale to nie koniec dobrych wiadomości! Sigourney wspomniała również, że nie może doczekać się pracy na planie ze swoimi dawnymi kolegami. Według aktorki w filmie pojawią się również Dan Aykroyd jako Raymond Stantz oraz Bill Murray jako Poeter Venkman. Sony, które produkuje film, odmówiło komentarzu na temat tego wywiadu.

Nowe Ghostbusters, ale stara ekipa

Wygląda na to, że Jason Reitman chce przejąć spuściznę po ojcu (Ivanie Reitmanie - reżyserze pierwszej części) w inteligentny sposób. Sigourney w wywiadzie wyjaśniła, że nowy film będzie również nowym rozdziałem w serii. Nie będzie powrotu do lat 80., to wszystko zostaje za nami. Świat ruszył do przodu, aktorzy nie są już tacy młodzi. Fabuła nadchodzącej odsłony będzie toczyć się w latach dla nas współczesnych. Kilka dni temu na swoim tweeterze Jason zapowiedział, że szykuje dla fanów małą niespodziankę.

Pogromcy duchów znów powrócą. Ghostbusters 3 oficjalnie

Fanów starych filmów uspokajam. Skoro reżyser angażuje do pracy taką ekipę, na pewno chce przede wszystkim odwołać się do nostalgii i garściami czerpać z klimatu części z lat 80. Oczywiście nie zabraknie również nowych twarzy. Do tej pory ogłoszono, że w filmie pojawią się: Finn Wolfhard (Stranger Things), Carrie Coon (Gone Girl) oraz Mckenna Grace (Gifted). Ósmego czerwca o 21 naszego czasu w Sony Pictures Plaza odbędzie się Ghostbusters Fan Fest. Nie wiemy jeszcze, czy w trakcie wydarzenia zostaną tylko oficjalnie potwierdzone informacje, które zdradziła już Sigourney Weaver czy też pojawi się nowy trailer do filmu. Poprzedni niestety zdradza dużo mniej niż Sigourney.

Premiera nowej części Ghostbusters planowana jest na lipiec 2020. Pozostaje nam poczekać rok, aby przekonać się, czy film będzie miał do zaoferowania coś poza puszczaniem oczka do widza sprzed lat. Przed twórcami stoi duże wyzwanie. Fani serii są już wystarczająco zdenerwowani i zniesmaczeni tym, co otrzymali wraz z Ghostbusters. Pogromcy duchów z 2016 roku. Na pewno oczekują od franczyzy zadośćuczynienia. Same zaangażowanie znanych twarzy nie wystarczy. To musi być po prosty dobry film, który pokochają zarówno wierni widzowie jak i osoby, które wcześniej styczności z serią nie miały.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu