Filmy

Pixar z nową wizją bajkowego świata w filmie „Naprzód”

Piotr Kurek
Pixar z nową wizją bajkowego świata w filmie „Naprzód”
4

A gdyby tak wszystkie bajkowe światy żyły własnym życiem i rozwijały się w taki sposób, jak nasz, a ich mieszkańcy zamiast w zamkach, zaczęli mieszkać na normalnych osiedlach, w normalnych miastach? Taką historię przedstawi nam Disney oraz studio Pixar, w najnowszym filmie „Naprzód”.

„Naprzód” to najnowsza produkcja studia Pixar, która stawia na zupełnie nową markę i coś, czego raczej wcześniej nie widzieliśmy. Film zabierze widza do bajkowego świata, którego bohaterowie nie zamieszkują średniowiecznych zamków, dworów, czy lasów. Tu życie toczy się w miejscu wzorowanym na amerykańskich przedmieściach, które tak dobrze znamy z filmów fabularnych, czy seriali. Jednak jego mieszkańcy to nie zwykli ludzie. To fantastyczne postacie wyciągnięte wprost z bajkowych krain — od elfów, krasnali, jednorożców, centaurów, syren, a nawet smoków żyjących zwykłym, niczym niewyróżniającym się życiem, które przypomina to, z czym mamy do czynienia wokół nas.

W sieci pojawił się pierwszy polski zwiastun produkcji, z pełnym dubbingiem. W amerykańskiej wersji głównym bohaterom głosy podkładają dobrze znani fanom uniwersum Marvela Tom Holland, czy Chris Pratt. W obsadzie znalazły się też Julia Louis-Dreyfus oraz Octavia Specner. Kogo usłyszmy w polskiej wersji? Głosu postaci granej przez Hollanda użyczył Jakub Gawlik. Nie udało mi się jednak poznać pozostałych aktorów.

Zobacz też: Najważniejsze premiery Disney w 2019 – ale tego dużo!!!

„Naprzód”  do polskich kin trafi dopiero w przyszłym roku. Jego premiera przewidziana jest na 6 marca 2020 r. To dość odległy termin, nie dziwi więc, że twórcy nie zdradzają zbyt wiele szczegółów dotyczących fabuły. Wiemy, że głównymi bohaterami są elfi bracia, którzy jednego dnia postanawiają wyruszyć w świat, by odszukać dawno zapomniane sekrety i sprawdzić, czy wciąż istnieje magia pozwalająca im spędzić choć jeden dzień z nieżyjącym od dawna ojcem.

Za reżyserię „Naprzód” odpowiada Dan Scanlon, który dla Pixara reżyserował między innymi „Uniwersytet potworny”, czy krótkometrażowe „Złomek i błędny ognik”. Pracował też przy produkcji filmu „Auta”. Scanlon przygotowuje także scenariusz, który powstaje we współpracy z C.S. Andersonem. Za muzyką odpowiadają Mychael Danna oraz Jeff Danna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu