Felietony

Nowe Allegro już jest! Czy rzeczywiście jest lepiej?

Konrad Kozłowski
Nowe Allegro już jest! Czy rzeczywiście jest lepiej?
52

Serwis Allegro z całą pewnością należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim Internecie. Właśnie z tego powodu wszystkie wprowadzane przez portal zmiany muszą być dogłębnie przemyślane, a jak dobrze pamiętamy nie wszystkie udoskonalenia przypadały użytkownikom do gustu. Czy tym raz...

Serwis Allegro z całą pewnością należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim Internecie. Właśnie z tego powodu wszystkie wprowadzane przez portal zmiany muszą być dogłębnie przemyślane, a jak dobrze pamiętamy nie wszystkie udoskonalenia przypadały użytkownikom do gustu. Czy tym razem Allegro stanęło na wysokości zadania?

Z Allegro korzystam już od ponad 10 lat - obraz jednej z pierwszych wersji strony doskonale zapisał się w mojej głowie i muszę przyznać, że do tej pory za nim tęsknię. Dlaczego? Ponieważ ten minimalizm i prostota była największymi zaletami serwisu - wszystkie funkcje były dokładnie tam, gdzie się ich można było spodziewać.

Ostatnie przeobrażenie Allegro nie spotkało się ze zbyt wielkim entuzjazmem, nic więc dziwnego że z dzisiejszą przemianą wiąże się tak duże nadzieje. Po otwarciu strony głównej od razu zauważymy, że tym razem postawiono przede wszystkim na gigantyczne grafiki oraz model zakładkowy, jeżeli chodzi o przeglądanie kategorii. Od teraz wyszukiwarka aukcji obsługuje także wyszukiwanie głosowe, do którego jak na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. Sporej zmiany doczekaliśmy się na listach przedmiotów, gdzie menu filtrujące przeniesione zostało na lewą stronę, co z początku jest nieco mylące. Na całe szczęście wygląd samych aukcji nie uległ większej zmianie.

Miły dodatkiem jest natomiast podmenu, które ujawnia się po najechaniu kursorem na link "moje allegro" - umożliwia on szybsze dotarcie do m. in. ofert które obserwujemy czy licytujemy. Po zalogowaniu od razu zorientujemy się, że "panel Allegrowicza" nie zmienił się, lecz nad nim znaleźć można wspomniane zakładki prowadzącej do kategorii i nawet bez opuszczania aktualnie przeglądanej strony możemy rozwinąć każdą z zakładek - wystarczy najechać na jedną z nich.

Bardzo rzadko sugerowałem się ofertami na głównej stronie Allegro i z przykrością stwierdzę, że od teraz już nie będę na nie w ogóle zwracał uwagi. Kolosalne wręcz grafiki może i są coraz popularniejsze, ale nie znaczy że zwiększają one komfort korzystania z portalu. Zwiększeniu uległy także zdjęcia przedmiotów oraz przestrzenie pomiędzy poszczególnymi ofertami na listach z aukcjami - jedyne co przypadło mi do gustu w nowym widoku to rzucające się w oczy ceny, pozwalające szybko odrzucić lub spowodować zainteresowanie aukcją.

Czy nowe Allegro mi się podoba? Niestety nie, te kilka "smaczków" z pewnością nie zrekompensuje niezbyt pozytywnego pierwszego wrażenia. Jestem bardzo ciekaw co Wy sądzicie o nowym Allegro - udało im się Was zaskoczyć czy nie?

By wypróbować nowe Allegro wystarczy przejść pod adres Allegro.pl i wybrać opcję "przełącz się" w dolnej części strony.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegro